Unde gasesc un depozit de materiale electrice mai ieftin?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • expertsolution
    Incepator
    • 18.ian.2006
    • 7

    Unde gasesc un depozit de materiale electrice mai ieftin?

    Vreau sa fac instalatia electrica si caut un depozit de materiale electrice mai ieftin!!
    p.s Sa fie in Bucuresti sau Ilfov
  • europrofesional
    Incepator
    • 06.iun.2007
    • 8

    #2
    Re: Unde gasesc un depozit de materiale electrice mai ieftin

    Postat în original de expertsolution
    Vreau sa fac instalatia electrica si caut un depozit de materiale electrice mai ieftin!!
    p.s Sa fie in Bucuresti sau Ilfov
    Mai ieftin fata de cine ? Ieftin poate obti de la distribuitori doar daca cumperi cantitati pentru vro 10 case si poate cu un 10 % un maxim de reducere dar in majoritatea cazurilor vei gasi un vanzator care sa aibe si el la randui adaus la lista cu cel puzin 30 % fata de pretul de achizitie.

    Sfat : cauta la un depozit aprope de casa ca doar nu ai sa cumperi acum kilometri de cablu si altele care sa faca diferenta in portofel ca sa poti sa spui ieftin. Nu uita sa pui in relatie timp/transport ca la cum se circula prin buc s-au ilfov cred ca mica diferenta pe care o vei obtine de la un depozit poate fi nesemnificativa
    www.europrofesional.lx.ro instalati electrice si automatizari

    Comentariu

    • alex virtual
      Living Legend
      • 19.mai.2007
      • 1440

      #3
      Nu exista un loc mai ieftin pentru toate in Bucuresti. Sunt anumite produse la depozitul x ieftine iar altele mai ieftine la depozitul y , ceva de genul asta. Va salut!

      Comentariu

      • robin hood
        Incepator
        • 07.feb.2007
        • 21

        #4
        Salut,

        cele mai mici preturi gasesti la doraly 1 sau 2 (iesirea spre afumati) dar la en-gros, sau in obor, dincolo de sina.
        Atentie, nu lua de pe primul rand, mai in spate gasesti mai ieftin.

        Succes !

        Comentariu

        • Seni
          Living Legend
          • 05.mar.2006
          • 3526

          #5
          Re: Unde gasesc un depozit de materiale electrice mai ieftin

          pe primul plan pune calitatea....., nu pretul!!

          Comentariu

          • Dumitru popa
            Membru marcant
            • 28.aug.2006
            • 407

            #6
            Si eu am cumparat materiale electrice si am testat piata in Bucuresti, cele mai ieftine sunt unde a spus domnul Robin Hood. In Obor mi S-a intamplat ca sigurantele automate sa se mai defecteze in timp dar pretul lor este de 10 ori mai mic si iau in continuare tot de acolo.

            Comentariu

            • robin hood
              Incepator
              • 07.feb.2007
              • 21

              #7
              Dl Seni, produsele sunt aceleasi si la magazinele de electrice si in obor. Difera doar pretul. Oricum, 90% din piata romaneasca este invadata de chinezarii si turcisme, nu va faceti iluzii ca la magazinele specializate gasiti altceva. Daca scrie pe el Philips si e facut in China este acelasi lucru.

              Ma refer la materialele de baza pentru instalatia electrica: sarma, tevi, sigurante, tablouri electrice. Poate, desi nu sunt sigur, sa apara diferenta de calitate la prize, intrerupatoare, etc.

              Comentariu

              • TDJ
                Living Legend
                • 10.apr.2006
                • 2397

                #8
                Ader la ideea lui Seni. Pentru 15-20 de prize, 5-10 intrerupatoare si comutatoare, 10 sigurante automate cate sunt ca medie intr-un apartament, nu se face cine stie ce economie de pret prin achizitionarea unora de calitate mai slaba.
                Merita facut un efort de investitie in calitate.

                Comentariu

                • Seni
                  Living Legend
                  • 05.mar.2006
                  • 3526

                  #9
                  ..... mai ales ca instalatia electrica nu o facem saptamanal sau lunar....
                  am vazut destule ..... intr-o instalatie facuta cu materiale de slaba calitate!!

                  Comentariu

                  Procesare...