Hidroizolatie cu RADFLOOR?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Draguta
    Incepator
    • 18.aug.2006
    • 10

    Hidroizolatie cu RADFLOOR?

    RADFLOOR este un lichid bazat pe silicat de sodiu care penetreaza si reactioneaza cu calciul existent pentru a forma compusi duri in porii din beton, compusii fiind inerti din punct de vedere chimic. Suprafata de aplicare devine astfel impermeabila.
    Eu m-am mutat de curand intr-un apartament la ultimul etaj si am probleme cu infiltratiile de apa intr-un colt la baia de servici ! Administratorul mi-a promis ca va repara terasa in acel loc. Dar terasa a mai fost reparata in acel loc acum 2 ani. Si problema se pare ca a revenit ! Ma gandeam sa sugerez si folosirea RADFLOORUlui in acea zona ! Voi ce ma sfatuiti ? Cei care comercializeaza RADFLOOR superlauda produsul, insa eu veau sa aflu pareri de la cei care l-au folosit !
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15140

    #2
    Nu am avut ocazia sa cunosc detaliat acest produs dar as dori sa va spun ce mentioneaza distribuitorul despre el:
    "Nu este un produs de impermeabilizare de durata. Pentru impermeabilizare se recomanda ....." (alt produs)

    Domeniul de aplicabilitate: "Întãritor ºi protector al pardoselilor din beton. Se aplicã pentru parcãri auto, pardoseli de fabrici".

    Asa cum este de asteptam, nici o firma nu o sa-si critice propriile produse si nu doresc sa discut mai mult despre produse alternative.

    In cazul dvs. probabil a fost reparata local terasa respectiva iar calitatea reparatiei nu a fost una corespunzatoare.

    Va asigur ca o hidroizolatie realizata corespunzator nu are nici un motiv sa cedeze atat de repede. Personal, locuiesc intr-un bloc cu hidroizolatie din membrane bituminoase, realizata acum 5 ani. Pana in momentul de fata nu este nici un fel de problema cu infiltratiile de apa.

    Comentariu

    Procesare...