termo / hidro / capac acces terasa circulabila

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • validav
    Incepator
    • 03.sep.2006
    • 5

    termo / hidro / capac acces terasa circulabila

    Acoperisul casei pe care tocmai am construit-o are o parte sub forma de terasa circulabila. Nu am reusit sa gasesc o firma care sa-mi faca sistemul de termo-hidroizolatie. Toti au motivat ca suprafata este prea mica (35m2). O alta problema este si faptul ca nu am gasit nici o informatie despre modul in care sa inchid gura de iesire pe terasa, astfel incat sa nu am probleme cu infiltratii de apa, pierderi de caldura, etc.[/b]
  • validav
    Incepator
    • 03.sep.2006
    • 5

    #2
    termo / hidro / capac acces terasa circulabila

    Poate cineva sa-mi recomande o firma care realizeaza acest sistem de termo-hidroizolatie a terasei circulabile? Stie cineva o solutie eficienta pentru acoperirea gurii de vizitare a terasei? Mentionez ca am cerut ajutorul si Echipei de meseriasi MC.

    Comentariu

    • validav
      Incepator
      • 03.sep.2006
      • 5

      #3
      termo / hidro / capac acces terasa circulabila

      Poate cineva sa-mi recomande o firma care realizeaza acest sistem de termo-hidroizolatie a terasei circulabile? Stie cineva o solutie eficienta pentru acoperirea gurii de vizitare a terasei? Mentionez ca am cerut ajutorul si Echipei de meseriasi MC.

      Comentariu

      • Gemini
        Moderator
        • 06.iun.2006
        • 15141

        #4
        Stie cineva o solutie eficienta pentru acoperirea gurii de vizitare a terasei?
        Cu parere de rau trebuie sa va spun ca nu va pot ajuta in privinta unui posibil executant pentru lucrarea dvs.

        Poate va ajuta alt coleg de pe forum dar pentru aceasta cred ca trebuie sa definiti locatia dvs.

        Poate ne oferiti mai multe detalii despre acea gura de vizitare, pentru a ne face o idee si a incerca sa gasim impreuna un raspuns.

        Comentariu

        • validav
          Incepator
          • 03.sep.2006
          • 5

          #5
          Locatia este in Aparatorii Patriei (sector 4) Bucuresti.
          Casa are parter, etaj format din 3 dormitoare din care 2 sunt mansardate si unul are placa de beton. Deasupra dormitorului cu placa de beton si a baii de langa acesta se mai afla o camera peste care este terasa circulabila. Din casa scarii, accesul pe terasa se face printr-o gura de vizitare pe care trebuie sa o acopar cu un capac special despre care nu am nici o idee cum trebuie confectionat.
          Problemele pe care trebuie sa le rezolv saptamana aceasta sunt doua:
          - sa gasesc o firma care sa-mi faca sistemul de termo-hidroizolatie a terasei;
          - sa gasesc o solutie pentru acoperirea acelui spatiu lasat liber in placa (1mX1m) in jurul caruia am facut un atic de 30 cm. Am vazut ceva la Lindab, dar nu stiu daca e tocmai ce am nevoie.

          Comentariu

          Procesare...