Vopsire chiosc

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • aiurel
    Membru
    • 05.ian.2005
    • 168

    Vopsire chiosc

    Cine ma poate ajuta sa-mi spuna cu ce as putea vopsi un chisoc, nou construit.
    Este complet din lemn si va avea acoperis de tabla.

    Ma intereseaza ce operatiuni trebuie facute pentru a i se asigura lemnului o rezistenta cat mai indelungata in timp.
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Ai la dispozitie produsele Policolor: Villa Prima Grund si Villa Supra Lazura / Villa Ultra lac.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • aiurel
      Membru
      • 05.ian.2005
      • 168

      #3
      Niste preturi poti sa-mi spui si mie?
      Despre Dyo Marine ce parere ai?
      Am inteles ca este destul de scump si nu stiu daca face banii.

      Comentariu

      • aiurel
        Membru
        • 05.ian.2005
        • 168

        #4
        Am gasit preturile.

        Comentariu

        • aiurel
          Membru
          • 05.ian.2005
          • 168

          #5
          Am mai auzit o chestiune, si va rog sa-mi spuneti cat de corecta este si ce efect ar putea avea - mi s-a spus ca ar fi bine sa dau cu ulei de in inainte de a aplica grundul sau orice altceva pe lemn.

          Comentariu

          • Maestrul Max
            Living Legend
            • 28.iul.2006
            • 6920

            #6
            Postat în original de aiurel
            Am mai auzit o chestiune, si va rog sa-mi spuneti cat de corecta este si ce efect ar putea avea - mi s-a spus ca ar fi bine sa dau cu ulei de in inainte de a aplica grundul sau orice altceva pe lemn.

            Pentru buna potectie a lemnului este suficienta aplicarea grundului amorsa si apoi aplicarea stratului de vopsea/lac.

            Aplicare de ulei este o metoda ieftina de protectie a lemnului, folosita inainte cu deosebire in zonele de la sate, lemnul tratat astfel raminind unsuros, ulterior peste acest strat nu se mai poate aplica nimic, doar tot ulei ars de masina.
            Cu stima.

            Comentariu

            Procesare...