Montare sindrila bituminoasa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • radudel
    Incepator
    • 03.apr.2005
    • 43

    Montare sindrila bituminoasa

    Am o intrebare. Sindrila bituminoasa se monteaza direct pe lemn sau se pune carton asfaltat inainte?
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6878

    #2
    Re: Montare sindrila bituminoasa

    Postat în original de radudel
    Am o intrebare. Sindrila bituminoasa se monteaza direct pe lemn sau se pune carton asfaltat inainte?
    Sindrila bituminoasa se monteaza pe o membrana speciala sau pe carton bitumat.
    Cu stima.

    Comentariu

    • radudel
      Incepator
      • 03.apr.2005
      • 43

      #3
      Multumesc.

      Comentariu

      • xelanoimis
        Membru
        • 19.iul.2006
        • 141

        #4
        Aceasta "sindrila bituminoasa" sunt acei solzi rosii care par a fi ceva de gen carton subtire de smoala? Caci si eu sunt interesat de ei pentru un acoperis de balcon.

        Poate cineva sa dea mai multe detalii despre montarea acesui carton bitumat si a sindrilei bituminoase peste un tavan din scandura?
        Se bate cartonul in cuie si apoi se lipesc solzii de el? Cu ce se lipesc? Se fixeaza si ei cu cuie?

        va multumesc

        Comentariu

        • Maestrul Max
          Living Legend
          • 28.iul.2006
          • 6878

          #5
          Postat în original de xelanoimis
          Aceasta "sindrila bituminoasa" sunt acei solzi rosii care par a fi ceva de gen carton subtire de smoala? Caci si eu sunt interesat de ei pentru un acoperis de balcon.
          Poate cineva sa dea mai multe detalii despre montarea acesui carton bitumat si a sindrilei bituminoase peste un tavan din scandura?
          Se bate cartonul in cuie si apoi se lipesc solzii de el? Cu ce se lipesc? Se fixeaza si ei cu cuie?
          va multumesc

          Informatii complete despre montaj puteti gasi aici
          Cu stima.

          Comentariu

          • KATALIN
            Membru Marcant
            • 25.ian.2006
            • 401

            #6
            sindrila bituminoasa se monteaza NUMAI PE FOLIA ANTICONDENS AFERENTA SISTEMULUI.
            aceasta se monteaza in capse pe astereala apoi se monteaza sindrila bituminoasa incepand cu primul rand de jos montat invers.
            atentie!intre timp au aparut sindrile bituminoase care au partea adeziva pe toata suprafata.
            KATA

            Comentariu

            Procesare...