infiltratie beci

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • jonah
    Incepator
    • 03.nov.2006
    • 21

    infiltratie beci

    am observat ca sint discrete infiltratii in beci.cu ce as putea sa dau sa le stopez.am auzit ca ar fi niste cimenturi speciale gen Apa Stop.nu sint sigur dar mi-a spus cineva.
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15141

    #2
    Alte detalii despre natura infiltratiilor si caracteristicile constructiei ar fi utile pentru a ne face o imagine despre problema dvs.

    Comentariu

    • jonah
      Incepator
      • 03.nov.2006
      • 21

      #3
      am observat ca se infiltreaza dupa precipitatii abundente.proprietarul de la care am luat apartamentul mi-a spus ca nu a facut izolatie exterioara.acum in prag de iarna imi e greu sa fac eu asa ceva.ma gindeam la o solutie provizorie pina la anul cind o sa ma ocup serios de problema asta.daca las deschisa trapa se usuca f bine .dar daca ploua tare e jale.

      Comentariu

      • Gemini
        Moderator
        • 06.iun.2006
        • 15141

        #4
        Hidroizolatia exterioara este primul lucru pe care trebuie sa il faceti anul viitor daca nu doriti sa se intensifice infiltratiile de apa.

        Pentru o reparatie interioara care sa va ajute o perioada de timp limitata se poate trata zona respectiva cu pasta hidroizolatoare Ceresit CR65.

        Comentariu

        • jonah
          Incepator
          • 03.nov.2006
          • 21

          #5
          uite ca a venit si sezonul cald si acum incerc sa ma gindesc cum ar fi cel mai bine sa imi rezolv problema cu beciul.din tot ce am citit pe acest forum am ajuns la concluzia ca cel mai bine ar fi sa sap in jurul beciului si sa fac o hidroizolatie exterioara.singura mea temere este ca dupa ce voi face acest lucru apa sa nu se infiltreze prin podeaua beciului desi pe acolo nu am observat infiltratii.singura mea rugaminte este sa imi recomandati o metoda moderna de hidroizolare si eventual ceva materiale.ma multumesc anticipat!!

          Comentariu

          • Gemini
            Moderator
            • 06.iun.2006
            • 15141

            #6
            Este suficienta o hidroziolatie cu membrane bituminoase.

            Comentariu

            • jonah
              Incepator
              • 03.nov.2006
              • 21

              #7
              m-am gindit sa sap de jur imprejur un sant cu o latime cam de 50-60 de cm .am inteles ca trebuie sa fie peretii perfect uscati si apoi se aplica membranele bituminoase.pare simplu la prima vedere.singurul lucru greu va fi gasirea oamenilor care sa imi sape santul.

              Comentariu

              Procesare...