Dimensiune/putere tuburi neon

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • modream
    Incepator
    • 04.mai.2006
    • 28

    Dimensiune/putere tuburi neon

    Vreau sa stiu si eu daca la aceeasi dimensiune (lungime) exista neoane cu puteri diferite. Eu abia am montat in baie am unul de 18W si as dori ceva mai puternic, insa n-am avut inca timp sa ma duc la magazin sa intreb.
    Deci, exista si mai puternice la aceeasi dimensiune ?
    Mihai M.
  • TDJ
    Living Legend
    • 10.apr.2006
    • 2347

    #2
    Din cate stiu exista tuburi neon de aceeasi lungime dar diametre diferite, ceea ce inseamna ca au si puteri diferite.

    Comentariu

    • Consultant electrice
      Moderator
      • 08.nov.2005
      • 3240

      #3
      Pentru lungimi egale si puterile sunt egale in general. De exemplu 1,20m putere 36W. Exista tuburi cu neon model mai vechi care sunt mai groase insa noile modele mai subtiri la aceeasi lungime functioneaza fara probleme in lampile care au fost gandite pentru tuburile mai groase in diametru. Spre exemplu s-a trecut de la diametrul de 38m la cel de 26mm.
      Curentul nu iarta!

      Comentariu

      • Codex
        Membru
        • 12.mai.2006
        • 253

        #4
        incearca aici

        Susținem inovația în procesul de dezvoltare a iluminatului general și de automotive, având o tradiție de aproape 100 de ani în domeniu.


        vei gasi la produse catalogul lor si odata cu el si informatia de care ai nevoie

        Cu respect
        Curentul nu iarta, gresesti o singura data! Dezolant !!!

        Deci daca nu stii intreaba! Daca stii ... mai intreaba sa fii sigur ca stii bine ce stii!

        Electrician autorizat IIA + IIB

        Comentariu

        • KATALIN
          Membru marcant
          • 25.ian.2006
          • 405

          #5
          din pacate in dimensiunile si puterile standard nu exista tuburi de dimensiuni egale si puteri diferite.
          daca nu aveti spatiu in laterale achizitionati un corp de lampa dublu.
          KATA

          Comentariu

          Procesare...