Sigurante electrice

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • stiuca
    Incepator
    • 04.mai.2006
    • 31

    Sigurante electrice

    Buna ziua
    M ar interesa daca sigurantele TGH sunt de calitate si daca are importanta cutia tabloului electric. Daca nu sunt bune care ar fi cele mai bune ? E vre o diferenta intre o cutie de tablou electric de 100 de mii si una de 1 milion ?
    Multumesc
  • TDJ
    Living Legend
    • 10.apr.2006
    • 2398

    #2
    Nu cred ca sunt carcase pentru tablou electric de apartament, la 1.000.000 lei. Poate cu sigurante cu tot. La o carcasa de tablou electric, masa de plastic trebuie sa fie calitativa, iar in plus diferentele sunt de design si de spatiu alocat sigurantelor.
    Sigurante bune gasiti la mai toti producatorii de renume, ABB, Schneider, Merlin Gerin, Legrand, Lovato si multe altele. TGH nu-mi suna cunoscut.

    Comentariu

    • dmugurel
      Membru marcant
      • 14.feb.2006
      • 306

      #3
      Sigurantele TGH sunt de doi lei, si la propriu si la figurat ( de f proasta calitate). Nu monta asa ceva.Mai bine ceva de firma: moeller , gewis, legrand etc. Este diferenta, merita fiecare leu. De cate module? Pt sau ST ?. Mie imi plac tablourile ABB de 8 module PT. Sunt elegante, lucrezi foarte fain cu ele la montaj , sistem de inchidere elegant, balamale rezistente, costa 46 ron dar merita.
      Mesajul contine pareri personale, fara pretentii de adevaruri universale.

      Comentariu

      Procesare...