preturi invelitori

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • overseas
    Incepator
    • 05.mar.2007
    • 92

    preturi invelitori

    Va rog dati preturi reale, cat mai recente pentru diverse tipuri de invelitori. De genul: Lindab modelul zxzx 200 mp 20000 RON. E foarte greu sa gasesc preturi comparative. Multumesc
  • LAURENTIU RADU
    Membru
    • 06.nov.2006
    • 155

    #2
    Din cite stiu la tigla obisnuita, dar de calitate destul de buna, pretul este de aproximativ $ 10/mp. Nu-mi aduc aminte tipul exact dar retin ca preturile sint apropiate. Si eu sint overseas si sint curios daca cineva ofera un raspuns mai exact.

    Comentariu

    • mx81
      Membru Marcant
      • 21.ian.2006
      • 322

      #3
      Ce vrei tu nu se poate . Functie de configuratia acoperisului pretul se modifica simtitor . Una este in doua ape , alta e cu turnulete si suprapuneri . Accesoriile pot depasi valoarea elementelor de cimp .

      Comentariu

      • LAURENTIU RADU
        Membru
        • 06.nov.2006
        • 155

        #4
        mx81- ai trimis doua "raspunsuri" si in ambele faci anumite obrevatii (critici). Nici eu si nici overseas nu am intrebat despre costurile pentru un anume acoperis, ci in general cit costa tigla pe m/p, simplu nu! Daca nu stii, te rog lasa pe altii sa raspunda. Sint si alti "ingineri" pe aici care-si aduc aportul cu o destul de mare eficienta. Sper ca si tu poti ajuta, dar in domeniul la care te pricepi mai bine. Good luck!

        Comentariu

        • mx81
          Membru Marcant
          • 21.ian.2006
          • 322

          #5
          Nu vreau sa fac polemica dar nu privi problema ca un contabil la metru patrat . Accesoriile te omoara . Coame , dolii , sorturi , jgheaburi etc. functie de sitatie pot depasi ca costuri elementele de cimp . Un raspuns corect poate oferi distribuitorul cu planul invelitorii in fata . NU LA METRU PATRAT !

          Comentariu

          • overseas
            Incepator
            • 05.mar.2007
            • 92

            #6
            guys, am achitat in avans tigla beton Bramac, Alpina clasic, 28 RON/ mp tigla de camp + cca 300 ron pt accesorii (tigla coama, laterale etc); asta pentru un acoperis de 220 mp; oferta speciala pe perioada limitata; nu mi s-a parut scump

            Comentariu

            • overseas
              Incepator
              • 05.mar.2007
              • 92

              #7
              oops, dar sunt localizat in Romania; overseas e numele de scena

              Comentariu

              Procesare...