Hidroizolatie terasa bloc

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Otis
    Incepator
    • 21.mar.2007
    • 3

    Hidroizolatie terasa bloc

    Va rog sa ma ajutati cu un sfat.
    Locuiesc la bloc, ultimul etaj. Am acoperis, dar vreau sa renunt la el. Imi este frica sa nu-l ia vantul. Cum ma sfatuiti sa hidroizolez terasa blocului?
    Nu vreau sa ploua in casa

    Multumesc mult !
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13008

    #2
    Nu este cazul sa aplici o astfel de masura radicala.

    E mult mai bine cu sarpanta.

    Mai bine inceraca sa il ancorezi bine, sa il etansezi sa nu intre vantuletul pe sub el.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • Otis
      Incepator
      • 21.mar.2007
      • 3

      #3
      Postat în original de viorel.stanculescu
      Nu este cazul sa aplici o astfel de masura radicala.

      E mult mai bine cu sarpanta.

      Mai bine inceraca sa il ancorezi bine, sa il etansezi sa nu intre vantuletul pe sub el.

      Astazi a fost vant puternic. Acoperisul vecinei de langa mine a fost luat de vant. Al meu..a rezistat eroic, dar imi este frica. Stau pe strada principala si nu vreau sa cada pe capul oamenilor sau pe masini. Am mereu emotii cand bate vantul. As vrea ceva mai "potolit"

      Comentariu

      • LAURENTIU RADU
        Membru
        • 06.nov.2006
        • 155

        #4
        Viorel Stanculescu

        Buna, ti-am trimis un mesaj privat. Daca ai timp te rog da-mi un raspuns, cit de mic va fi acesta. Multumesc si scuze pentru deranj!

        Comentariu

        • valeriu ciprian
          Membru Marcant
          • 09.feb.2006
          • 895

          #5
          Re: AJUTOOOOOOOOR!

          Postat în original de Otis
          Va rog sa ma ajutati cu un sfat:
          locuiesc la bloc, ultimul etaj. Am acoperis, dar vreau sa renunt la el. Imi este frica sa nu-l ia vantul. Cum ma sfatuiti sa izolez terasa blocului ( hidroizolatie) ? Nu vreau sa ploua in casa

          Multumesc mult !
          Pai acoperisul nu a fost facut de catre cineva care avea avize , proiecte etc?Presedintele de asociatie este cel care raspunde de toate lucrarile care se executa din banii locatarilor.In orice caz daca tu crezi ca acoperisul nu e prea stabil cred ca acum e momentul sa actionezi in consolidarea lui tinand cont ca a existat un precedent.Totul cu ajutorul asociatiei de locatari.

          Comentariu

          • Otis
            Incepator
            • 21.mar.2007
            • 3

            #6
            Re: AJUTOOOOOOOOR!

            [Pai acoperisul nu a fost facut de catre cineva care avea avize , proiecte etc?Presedintele de asociatie este cel care raspunde de toate lucrarile care se executa din banii locatarilor.In orice caz daca tu crezi ca acoperisul nu e prea stabil cred ca acum e momentul sa actionezi in consolidarea lui tinand cont ca a existat un precedent.Totul cu ajutorul asociatiei de locatari.[/quote]

            Aaaaa..."Presedintele de asociatie este cel care raspunde de toate lucrarile care se executa din banii locatarilor..."....astea sunt lucruri sfinte Poate in alta tara.

            Comentariu

            • kingBuli
              Membru
              • 06.iun.2006
              • 142

              #7
              Faceti si voi un control si vedeti cum sunt (daca sunt ) prinse cosoroabele de structura acoperisului. Va costa mai putin sa refaceti prinderile respective si deasemenea sa realizati inchiderile pe la streasina. Niste poze ar fi relevante.

              Comentariu

              Procesare...