Manopera parter

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Eugen R.
    Incepator
    • 12.ian.2007
    • 53

    Manopera parter

    Am ajuns cu constructia la faza de planseu superor turnat pe o suprafata de cca 150mp .Deci fundatie, planseu de beton , ziduri exterioare din cramida T38 pe lungime( pereti exteriori de 38 cm) ,centura de beton pe ziduri, si planseu de beton armat. Manopera / total lucrare m-a costat cca 150 mil lei. E mult, e putin nu stiu. Poate are cineva o parere.
  • alexis
    Living Legend
    • 05.nov.2006
    • 1320

    #2
    Re: Manopera parter

    Postat în original de Eugen R.
    Am ajuns cu constructia la faza de planseu superor turnat pe o suprafata de cca 150mp .Deci fundatie, planseu de beton , ziduri exterioare din cramida T38 pe lungime( pereti exteriori de 38 cm) ,centura de beton pe ziduri, si planseu de beton armat. Manopera / total lucrare m-a costat cca 150 mil lei. E mult, e putin nu stiu. Poate are cineva o parere.

    Si materialele pana aici cat v-au costat?
    faci o casa si pentru urmasii tai

    Comentariu

    • Eugen R.
      Incepator
      • 12.ian.2007
      • 53

      #3
      Circa 700 mil.

      Comentariu

      • LAURENTIU RADU
        Membru
        • 06.nov.2006
        • 155

        #4
        EUGEN, poti te rog sa-mi dai citeva detalii, adica ce cantitate de fier beton, cit beton ai bagat la fundatie si cit de adinca este fundatia. Daca ai si subsol si in general pe ce ai platit 700 mil in materiale. Pentru manopera ai inclus sapatul, cofragii, etc. Voi si eu in faza aceasta, poate in citeva saptamini si doresc sa aflu cit mai mult. Multumesc, iar daca nu deranjez prea mult imi poti trimite si un mesaj privat.

        Comentariu

        • LAURENTIU RADU
          Membru
          • 06.nov.2006
          • 155

          #5
          Fundatia
          Fișiere Atașate

          Comentariu

          • LAURENTIU RADU
            Membru
            • 06.nov.2006
            • 155

            #6
            In mesajul anterior am postat fundatia casei ce o voi incepe in curind. Va rog sa va exprimati parerea in legatura cu pretul (cam la cit sa ma astept) si sfatuiti-ma la cine sa apelez precum si alte aspecte referitoare la acest inceput. Sper sa primesc cit mai multe pareri.

            Comentariu

            Procesare...