Cablu exterior sau interior

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • EL-CO
    Incepator
    • 11.sep.2005
    • 33

    Cablu exterior sau interior

    Pot folosi cablu CYY pentru instalatii exterioare prins doar in scoabe si neprotejat prin tub PVC,teava metalica,etc? Rezista la intemperii ,umezeala izolatia? Multumesc anticipat!
  • DanielF_67
    Membru marcant
    • 22.mar.2007
    • 336

    #2
    Re: Cablu exterior sau interior

    Postat în original de EL-CO
    Pot folosi cablu CYY pentru instalatii exterioare prins doar in scoabe si neprotejat prin tub PVC,teava metalica,etc? Rezista la intemperii ,umezeala izolatia? Multumesc anticipat!
    Da se poate folosi CYY pentru exterior,dar este bine sa fie protejat intub de actiunea razelor solare [cauta la RCB ELECTRO 97 S.A si ai sa vezi si temperatura la care lucreaza.,s-au citeste PE 107 .cu stima DANIEL[neautorizat]

    Comentariu

    • EL-CO
      Incepator
      • 11.sep.2005
      • 33

      #3
      Da se pare ca se poate! Multumesc Daniel! Chiar crezi ca conteaza autorizat sau nu daca ai experienta si lucrezi in domeniu doar la un sfat?

      Comentariu

      • DanielF_67
        Membru marcant
        • 22.mar.2007
        • 336

        #4
        Postat în original de EL-CO
        Da se pare ca se poate! Multumesc Daniel! Chiar crezi ca conteaza autorizat sau nu daca ai experienta si lucrezi in domeniu doar la un sfat?

        unii spun ca, conteaza eu nu mi-am vizat autorizatia din 2005 si mi s-a spus de la A.N.R.E ca nu mai este valabila asa ca lucrez si asa si nu ma plang .Am vrut sa subliniez neautorizat ai dreptate experienta conteaza .Te salut EL-CO

        Comentariu

        • EL-CO
          Incepator
          • 11.sep.2005
          • 33

          #5
          Cu respect si numai de bine!

          Comentariu

          Procesare...