Ce aparate de masura si control recomandati?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • brpm
    Incepator
    • 29.aug.2007
    • 12

    Ce aparate de masura si control recomandati?

    Lucrez la o firma si trebuie sa se aprovizioneze cu necesarul de echipamente electrice pentru a obtine autorizarea pentru instalatii electrice de joasa tensiune.
    Vreau sa stiu ce marci/aparate sunt mai de calitate si cu un pret nu prea ridicat. Aici sa includa multimetru digital/clesti amperici si un aparat ptr masurarea prizei de pamant (ohmetru). Ce ami recomandati si eventual de la ce mag/firma ???


    Si inca o intrebare: Ce soft de proiectare e mai folosit/bun? Eu am incercat CADDY++ si in proportie de 80% sunt multumit de el. Ceea ce nu mia placut este ca nu pot atasa si pretul la materialele folosite. Vreau ceva care dupa terminarea proiectului in sine sa-mi poata furniza si un pret total... sa nu mai trebuisc pe urma sa lucrez si cu un program de devize. Cred ca m-am exprimat bine pana acum..
    Astept un raspuns din partea colegilor
  • Consultant electrice
    Moderator
    • 08.nov.2005
    • 3240

    #2
    Aparate profesionale cu garantie pe viata, foarte cunoscute in diferite domenii si cu preturi pe masura pentru produsele de top sunt Fluke. Mai exista si marci poate mai putin cunoscute pe la noi cu produse profesionale de calitate gen Kyoritsu sau aparate de masura Meterman care apar din ce in ce mai mult in magazine.
    Curentul nu iarta!

    Comentariu

    Procesare...