Deversare apa reziduala in subsol

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • sergent
    Incepator
    • 31.ian.2007
    • 11

    Deversare apa reziduala in subsol

    Buna ziua!
    Am si eu problema!
    In blocul in care locuiesc format din 3 scari, la scara a doua locatari au optat pentru spargerea conductei de colectare a apei de la WC si deversarea acesteia in subsol! Cele doua subsoluri nu comunica intre ele deoarece a fost ridicat un zid care opreste scurgerea apei si la noi in subsol, dar acest zid nu face separarea totala intre scari, din acest motiv mirosul ajunge si la noi!
    Intrebare: cum pot obliga pe cale legala locatarii scarii vecine sa rezolve cu scurgerea apei si curatarea subsolului deoarece aceasta apa in timp va afecta stabilitatea solului??si implicit a blocului, plus mirosul si posibilul focar de infectii ce s-a creat
    Pe calea bunei intelegeri nu se poate face nimic de aceea doresc ajutor pentru a sti ce sa fac sa rezolv problema pe cale legala!
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6360

    #2
    Postat în original de sergent
    [...] la scara a doua locatari au optat pentru spargerea conductei de colectare a apei de la WC si deversarea acesteia in subsol! [...]
    Foarte buna alegere! Si cind se umple subsolul?

    Incercati la Directia de Sanatate Publica, Protectia Mediului, Primaria de sector. Lista ramine deschisa si pentru alte idei.
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • Consultant sanitare
      Moderator
      • 16.oct.2006
      • 1554

      #3


      Urmati sfatul domnului Raduca pentru ca imi este greu sa imi imaginez o astfel de situatie.

      Comentariu

      Procesare...