materiale pt inst. electrica noua

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • florin_cfr
    Incepator
    • 08.mar.2006
    • 20

    materiale pt inst. electrica noua

    am vazut pe forum ca sunt si materiale fara calitate. eu acum fac instalatia electrica cu tablou, sigurante, prize, etc. si as vrea sa stiu ce sa cumpar. electricianul(nu prea are timp) mi-a trasat liniile eu am spart peretii il ajut la cositorit si ce mai are de facut.
    mi-a dat lista cu materiale: doze. tub neflexibil, condutor de 2,5 si 1,5 si pt. sigurante mergem impreuna la magazin. sunt din miercurea ciuc si nu cred ca am o varietate prea mare, inca nu am cautat dar as vrea sa-mi recomandati un producator sau ceva comparatii sa stiu si eu ce sa caut si ce sa intreb.
    si daca tot am vazut ca ati mai lucrat si cu preturile aproximativ cat m-ar costa lucrarea.

    va multumesc de sfat
  • DanielF_67
    Membru marcant
    • 22.mar.2007
    • 336

    #2
    materiale pt electrica

    pana la urma cine face lucrarea tu,s-au electricianul[care nu prea are timp]De ce mai intrebi cat ar costa lucrarea,daca tu deja ai facut ce era mai greu[ai s part peretii]Pretul se stabileste si in functie de locurile de lampa,daca pui o schita cu instalatia pot sa-ti spun cat ar lua un electrician .Cativa producatori de mat electriceam sa-ti recomand[pe privat sa nu facem reclama.succes

    Comentariu

    • alex virtual
      Living Legend
      • 19.mai.2007
      • 1363

      #3
      Re: materiale pt inst. electrica noua

      Postat în original de florin_cfr
      am vazut pe forum ca sunt si materiale fara calitate. eu acum fac instalatia electrica cu tablou, sigurante, prize, etc. si as vrea sa stiu ce sa cumpar. electricianul(nu prea are timp) mi-a trasat liniile eu am spart peretii il ajut la cositorit si ce mai are de facut.
      mi-a dat lista cu materiale: doze. tub neflexibil, condutor de 2,5 si 1,5 si pt. sigurante mergem impreuna la magazin. sunt din miercurea ciuc si nu cred ca am o varietate prea mare, inca nu am cautat dar as vrea sa-mi recomandati un producator sau ceva comparatii sa stiu si eu ce sa caut si ce sa intreb.
      si daca tot am vazut ca ati mai lucrat si cu preturile aproximativ cat m-ar costa lucrarea.

      va multumesc de sfat
      am vazut ca esti tehnician , trtebuie sa ai ceva cunostinte si in electrica , mai ales daca te ajutam si noi ! exact ce a spus si Maestrul Daniel tu ai facut ce era mai greu ce zici sa duci chiar tu la capat lucrarea !

      Comentariu

      • DanielF_67
        Membru marcant
        • 22.mar.2007
        • 336

        #4
        materiale pt electrica

        Alex sunt electrician [asa scrie la profil]salut

        Comentariu

        • alex virtual
          Living Legend
          • 19.mai.2007
          • 1363

          #5
          Re: materiale pt electrica

          Postat în original de DanielF_67
          Alex sunt electrician [asa scrie la profil]salut
          lasa Daniele ca in profil ma trec si Presedinte . tot se discuta pe la alt topic ca am ajuns la putere!
          te salut!

          Comentariu

          • florin_cfr
            Incepator
            • 08.mar.2006
            • 20

            #6
            Re: materiale pt inst. electrica noua

            dupa ce cumpar materialele si ma apuc efectiv de lucru am sa revin cu intrebari si am sa pun si o schita si sper sa reusesc si singur cu ajutorl de la voi.

            va multumesc.

            Comentariu

            Procesare...