circuit lumina 1,5

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • danristei
    Incepator
    • 18.dec.2006
    • 61

    circuit lumina 1,5

    Pentru partea de circuit de lumina dintre contoar si doza trebuie mers cu 2,5 sau merge si 1,5 ? 1,5 se pune doar intre doza intrerupator si bec ?
  • DanielF_67
    Membru marcant
    • 22.mar.2007
    • 336

    #2
    circuit lumina

    Ce treaba ai cu contorul? De la tablou din siguranta de 10 A[iluminat] mergi cu conductor de 1,5 fy s-au myf .[la doza ,lampa si intrerupator] Succes

    Comentariu

    • danristei
      Incepator
      • 18.dec.2006
      • 61

      #3
      scuze, tabloul de sigurante am vrut sa spun. Intrebam pentru ca am citit pe undeva ca ar trebui sa fie 2,5 intre sigurante si doza din camera. Mentionez ca nu am mai mult de 8 becuri pe nivelul respectiv. Multumsc

      Comentariu

      • TDJ
        Living Legend
        • 10.apr.2006
        • 2347

        #4
        Eu am folosit Cu MyF1,5 impartind lumina pe doua circuite, si sunt multumit.

        Comentariu

        • alex virtual
          Living Legend
          • 19.mai.2007
          • 1360

          #5
          Re: circuit lumina 1,5

          Postat în original de danristei
          Pentru partea de circuit de lumina dintre contoar si doza trebuie mers cu 2,5 sau merge si 1,5 ? 1,5 se pune doar intre doza intrerupator si bec ?
          si parerea mea :
          pui ce ai la indemana 1,5mm2 sau 2,5mm2 !
          va salut!

          Comentariu

          • serbano
            Incepator
            • 17.sep.2007
            • 17

            #6
            normal, daca ai de 2,5 nu e cazul sa te duci sa cumperi 1,5 sa mai dai alti bani; oricum 1,5 e acoperitor la 8 becuri, mai ales ca nu merg toate odata si nu merg si ziua

            Comentariu

            • danutza_doctoritza
              Incepator
              • 09.nov.2007
              • 17

              #7
              MYF 1,5 este cel mai bun pt.ca este flexibil,se lucreaza mai usor cu el si are si o rezistenta mecanica mai buna.

              Comentariu

              • serbano
                Incepator
                • 17.sep.2007
                • 17

                #8
                Daca il ai asa este, daca insa trebuie sa il cumperi e mai scump si nu prea se justifica ce dai in plus; instalatia este fixa, nu are vibratii asa ca dpdv electric merge si monofilarul la fel de bine.

                Comentariu

                Procesare...