Marcile Ardo si Candy

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mikis
    Incepator
    • 06.iun.2006
    • 16

    Marcile Ardo si Candy

    Ce parere aveti despre marcile Ardo si Candy la cuptoare si plite incorporabile?
  • mikis
    Incepator
    • 06.iun.2006
    • 16

    #2
    Vreau sa achizitionez o plita pe gaz si un cuptor electric marca candy.Ce parare aveti despre aceasta marca ,are cineva aparatura candy ?Ce ma sfatuiti?

    Comentariu

    • Cherubino
      Living Legend
      • 10.iul.2006
      • 1688

      #3
      Re: Marcile Ardo si Candy

      Postat în original de mikis
      Ce parere aveti despre marcile Ardo si Candy la cuptoare si plite incorporabile?
      despre cuptoare si plite nu stiu,dar am avut o masina de spalat automata Ardo cumparata in 1996 si care la 3-4 spalari pe saptamana functioneaza si azi fara defectiune.Daca si celelalte produse cu acest nume sunt la fel,ar trebui sa fie foarte bune.
      LARGO AL FACTOTUM

      Comentariu

      • RaduCA
        Living Legend
        • 09.oct.2005
        • 6360

        #4
        @ mikis: Acum vre-o 2-3 ani auzisem ca marca "Candy" (scuzati cacofonia ) ar fi "ruda mai saraca" a unei firme cu renume in acest domeniu (cam cum este "Skoda" cu "Volkswagen"), numai ca nu mai stiu care era acea firma de renume (parca "Franke", sper sa nu spun o prostie).
        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

        Comentariu

        • Consultant electrice
          Moderator
          • 08.nov.2005
          • 3240

          #5
          Asta nu inseamna ca ar fi mai proaste neaparat, inseamna ca firma mai mare s-a extins si a mai cumparat o marca (mai mica). Skoda Fabia era mai frumoasa ca Vw Polo si mai ieftina!
          Curentul nu iarta!

          Comentariu

          • RaduCA
            Living Legend
            • 09.oct.2005
            • 6360

            #6
            Postat în original de Consultant electrice
            Asta nu inseamna ca ar fi mai proaste neaparat [...]
            Nici nu am spus asa ceva, doar ca sint mai accesibile ca pret (cu tot ce decurge de aici: optiuni mai putine, performante mai modeste etc.).
            De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
            În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

            Comentariu

            Procesare...