fixare lampa pe rigips

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • EL-CO
    Incepator
    • 11.sep.2005
    • 33

    fixare lampa pe rigips

    Buna ziua! Am montat un tavan de rigips si asi dori sa pun pe el niste lampi de genul 4*18W de genul FIRA-02-418! Problema mea este ca nu stiu cu ce le-asi putea prinde pe tavanul de rigips ca sunt cam greusoare si in dibluri nu am cum! Multumesc anticipat!
  • ear1976
    Living Legend
    • 09.aug.2007
    • 1008

    #2
    Re: fixare lampa pe rigips

    Postat în original de EL-CO
    Buna ziua! Am montat un tavan de rigips si asi dori sa pun pe el niste lampi de genul 4*18W de genul FIRA-02-418! Problema mea este ca nu stiu cu ce le-asi putea prinde pe tavanul de rigips ca sunt cam greusoare si in dibluri nu am cum! Multumesc anticipat!
    Cu dibluri speciale pt rigips
    ratzele se trag din camioane

    Comentariu

    • Habib
      Membru
      • 23.mai.2007
      • 195

      #3
      Vezi ca sunt mai multe tipuri de plastic si de metal te sfatuiesc sa iei din alea de metal pt ca prin mai bine!Te salut Bye

      Comentariu

      • EL-CO
        Incepator
        • 11.sep.2005
        • 33

        #4
        Postat în original de Habib
        Vezi ca sunt mai multe tipuri de plastic si de metal te sfatuiesc sa iei din alea de metal pt ca prin mai bine!Te salut Bye
        Multumesc mult tuturor,dar daca se poate sa-mi spuneti exact cum se numesc!

        Comentariu

        • Consultant electrice
          Moderator
          • 08.nov.2005
          • 3240

          #5
          Sunt niste dibluri care, cand strangi surubul/carligul (depinde de varianta constructiva), o parte se desface ca o floare deasupra placii de gips carton. In poza ai unul dintre modele varianta din material plastic.
          Fișiere Atașate
          Curentul nu iarta!

          Comentariu

          • EL-CO
            Incepator
            • 11.sep.2005
            • 33

            #6
            MULTUMESC MULT!

            Comentariu

            Procesare...