Fisura elevatie casa pe caramida

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • catatm25
    Incepator
    • 28.mar.2024
    • 3

    Fisura elevatie casa pe caramida

    Buna ziua,

    Am preluat casa de la parintii mei, ideea este ca nu stiu exact ceea ce presupun urmatorii pasi. Se prezinta doua crapaturi in stanga si in dreapta, cea acoperita cu acea spuma este din dreapta, iar cea curata este cea din stanga, intre cele doua, se observa ca exista o crapatura orizontala pe lungimea elevatiei intre cele doua fisuri.

    Ce sfaturi imi dati pentru a gestiona problema

    Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	fundatie.jpg  Afișări:	0  Mărime:	647,2 KB  ID:	689767 Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	fundatie1.jpg  Afișări:	0  Mărime:	272,5 KB  ID:	689768 Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	fundatie2.jpg  Afișări:	0  Mărime:	419,4 KB  ID:	689769 Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	fundatie3.jpg  Afișări:	0  Mărime:	709,6 KB  ID:	689770 Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	fundatie4.jpg  Afișări:	0  Mărime:	417,3 KB  ID:	689771
    Ultima editare de PowerMC; 29.mar.2024, 20:31.
  • emp
    Membru Marcant
    • 29.mai.2009
    • 574

    #2
    Zidarie din piatra prost executata, fara trotuar de protectie...
    Cred ca fisurile au aparut in zonele in care era (este) evacuta apa pluviala. Ai si alte fisuri? Pereti cum sunt?
    Solutii sunt, insa implica "deranj" si investitii.
    Ai un exemplu, executat de mine aici: https://forum.misiuneacasa.ro/forum/...atie#post17977

    Comentariu

    • catatm25
      Incepator
      • 28.mar.2024
      • 3

      #3
      Mulțumesc pentru raspuns! Exista fisura sub geam , pe partea peretelui celalalt cu care formeaza coltul din dreapta. Este putin lasat coltul casei din dreapta.

      solutia pe care ai aplicat o, a fost de durata? Cum s-a comportat? Ce recomandari exista acum cu noile informatii pe care le-am lasat mai sus?

      Multumesc in avans!

      Comentariu

      Procesare...