Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • georgeflorin
    Membru marcant
    • 15.sep.2009
    • 306

    Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

    Uite ca se poate o casa in rosu din bca , parter si mansarda de 80 mp pe nivel * 160 mp cu 7000 Euro, casa are 11m pe 8 .
    Materialele nu au depasit 7000 euro bca, fier , ciment , pietris , lemn si tigla pentru acoperis , planseul peste parter va fi din lemn . Manopera este gratis pentru ca imi este prieten, (cheltuieli manopera :mici , bere. cafele.)
    Pina acum am sapat si turnat fundatia si am adus in curte materialele.
    Pun cateva poze si in functia de cum vom inainta voi mai pune , nu o sa lucram in fiecare zi la casa doar cand nu avem lucrari , pina acuma am lucrat 2 zile 1 zi la sapat si 1 la turnat.
    Fișiere Atașate
  • alexis
    Living Legend
    • 05.nov.2006
    • 1331

    #2
    Re: Casa p+m 160 mp cu 7000 euro

    De de ai pus pietrele acelea prin fundaţie?
    faci o casa si pentru urmasii tai

    Comentariu

    • ivan_turbinca
      Membru marcant
      • 25.feb.2009
      • 494

      #3
      Pai ca sa-i ajunga la 7000 de euro ))) )))
      Ma ce mai rad pe forumul asta ma tavalesc!!!
      Dar suntem in Romania si ce e mai rau ca dupa ce ca suntem cum suntem ne mai si aratam la toata lumea. ))

      Comentariu

      • alexis
        Living Legend
        • 05.nov.2006
        • 1331

        #4
        Postat în original de ivan_turbinca
        pai ca s ail ajunga la 7000 de euro ))) ))) ma ce mai rad pe forumul asta ma tavalesc!!!dar suntem in Romania si ce e mai rau ca dupa ce ca suntem cum suntem ne mai si aratam la toata lumea ))
        Eu am zis să fiu cuminte şi să întreb, doar.........
        faci o casa si pentru urmasii tai

        Comentariu

        • georgeflorin
          Membru marcant
          • 15.sep.2009
          • 306

          #5
          ivan turbinca ,te asigur ca nu va fi nici o problema ca sau pus pietrele alea de umplutura , am lucrat in cartiere rezidentiela unde o casa ca asta se vindea cu peste 100 de mii si au facut asa ceva si sau facut prostii mai mari.
          Unii vorbesc si alti fac !!! Asa ca nu mai rade sa nu faci febra la burta.

          Comentariu

          • alexis
            Living Legend
            • 05.nov.2006
            • 1331

            #6
            Postat în original de georgeflorin
            Unii vorbesc si alti fac !!!.
            Faci, dar oare faci bine? Asta este ideea, cred, a acestui forum. Dacă ai văzut la alţii greşeli de construcţie, vrei să le faci şi la casa ta?
            faci o casa si pentru urmasii tai

            Comentariu

            • sprite75
              Incepator
              • 12.iun.2007
              • 90

              #7
              salut

              Intr-un topic referitor la fundatie se spunea ca se poate pune asa ceva in beton. Ati tabarat repede pe om.!
              Salut sunt un tip curios din fire.

              Comentariu

              • georgeflorin
                Membru marcant
                • 15.sep.2009
                • 306

                #8
                Postat în original de alexis
                Postat în original de georgeflorin
                Unii vorbesc si alti fac !!!.
                Faci, dar oare faci bine? Asta este ideea, cred, a acestui forum. Dacă ai văzut la alţii greşeli de construcţie, vrei să le faci şi la casa ta?

                Fac constructii de 7-8 ani am ridicat 3 mansarde pe blocuri si am facut 4 blocuri , stiu ce fac, ca sau bagat pietre in fundatie nu este nici o greseala,intreaba inginer si vezi ce o sa spuna.

                Comentariu

                • roxyunicul
                  Incepator
                  • 04.ian.2010
                  • 71

                  #9
                  sunt de acord cu pietrele in fundatie
                  nu sunt de acord cu pretul care o sa iasa
                  de fapt nu sunt de acord cu "pretul" manoperei: "mici , bere, cafele"
                  daca te-ai inteles asa cu prietenul si daca o sa fie de acord pana la sfarsitul operatiunii, esti foarte norocos
                  daca mi-as gasi si io un prieten de asta ar fi super fain...

                  uite ca m-ai indus in eroare cu numele topicului: "Casa p+m 160 mp cu 7000 euro"
                  de fapt, 7000 de euro costa doar ridicatul

                  Comentariu

                  • ics
                    Membru Marcant
                    • 16.sep.2009
                    • 624

                    #10
                    daca mai pune 7000 euro manopera si tot ar iesi sub pretul lui ivan

                    sau daca ar da inca 7000 pe autorizatii si spagi, ar aduce vreun bagator de seama sa-i ia inca 7000 la receptie si inca 7000 unui vanzator s-o bage pe gatul clientului si 7000 proprietarului si dupa ce inmulteste cu 2 poate ajunge la "pretul pietei"
                    numa asa ca sa fie toata lumea multumita
                    ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

                    Comentariu

                    • nicu78
                      Living Legend
                      • 25.mar.2010
                      • 1164

                      #11
                      casa p-m 160 cu 7000 euro

                      Si , eu am pus pietre dar nu in fundatie ,doamne fereste ,.....am facut un fel de canal , la poarta ca imi intra apa in casa ,...si meseriasul a venit cu buldozerul si a facut un canal cu cupa mare de ziceai cai canalul minecii,....eu nu eram acasa ,.....acum ce sa fac???,....lo facut ce mai,.....cind am facut cofragul ,...am vazut ca-mi intra 2 masini de beton,.... si astfel mia venit ideea sa pun pietre ,....ca altfel intra beton nu gluma ,...si am avut noroc ca am avut si niste beton ,..care lo aruncat prin curte cei cu girofarul cind au facut casa ,...

                      In,.schimb cu casa ,...de 7000 de euro ,..e prea de tot ,..eu zic sa mai puie ceva ,.....de unde o cumparat materialele ,...de la second hand ,... ,....de pe la demolari ,...??? ,...se poate ,...si cind ma gindesc ca tigla e mai scumpa ca tabla ,...

                      Comentariu

                      • georgeflorin
                        Membru marcant
                        • 15.sep.2009
                        • 306

                        #12
                        O sa fac un xerox la chitante si am sa le pun pe site.
                        ex BCA a fost 240 lei mc pentru toata casa a trebuit 30 mc - 7200 lei a costat BCAul asta inseamna nici 2000 de euro.
                        o sa pun toate cheltuielile aici.

                        Comentariu

                        • ics
                          Membru Marcant
                          • 16.sep.2009
                          • 624

                          #13
                          ai grija ca la final o sa fie un val de sinucideri dintre cei care au platit triplu
                          asta o sa schimbe vietile oamenilor, trebuie sa fii pregatit pentru asa impact
                          daca or sa se indrepte famiiile decedatilor impotriva ta?
                          io zic sa fii mai prudent sa inmultesti cu doi tot ce cheltui...
                          ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

                          Comentariu

                          • nicu78
                            Living Legend
                            • 25.mar.2010
                            • 1164

                            #14
                            casa p-m 160 cu 7000 euro

                            Nu,...Nuuuuuuuu,.....sa nu faci asta ,..TE ROG FRUMOS ,.... ,.....eu am dat 33000 ,..la rosu,....si nu vreau sa ma sinucid,....vreau mai intii sa termin casa ,....,

                            Comentariu

                            • nicu78
                              Living Legend
                              • 25.mar.2010
                              • 1164

                              #15
                              casa p-m 160 cu 7000 euro

                              Si,..casa mea are 168 metri patrati,...si la rosu inseamna numai pina la astereala ,.....tabla si cu timplaria ,ma costat aproximativ 6000 de euro ,....asa ca mai asteapta si tu sa-mi vad casa terminata

                              Comentariu

                              Procesare...