Vreau sa-mi fac CASA

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • paul_luca96
    Incepator
    • 05.mar.2012
    • 1

    Vreau sa-mi fac CASA

    Buna ziua, eu sunt mai nou pe aici dar nu mie frica poate un pic rusinica pentru stangaciile mele dar cred ca o descurc eu cu ajutorul vostru .Sper sa ma ajutati. vreau sa-mi fac o casa p+m 10m /7m . parter dormitor, living, baie (dus) si la mansarda 3 dormitoare si o baie.Vreau aceasta constructie so ridic in regie proprie . Casa o vreau din lemn izolata cu vata minerala intre grinzi scandura la exterior si polistiren peste ,la interior gipscarton . Pana aici e OK , tot cea ce inseamna grinzi de lemn la depozite e ud si mie imi trebuie uscat imi puteti da o sugestie o adresa un nr. de tel. de la cineva care are un GATER si sa mil livreze uscat ?
  • Consultant climatizare
    Moderator
    • 17.oct.2007
    • 3639

    #2
    In primul rand va recomand sa apelati la o echipa de proiectare (arhitect, inginer de rezistenta, inginer de instalatii) costurile pentru proiect or fi mult mai mici in comparatie cu pierderile ce vor rezulta din lipsa proiectului.

    Nu am cum sa va ajunt cu datele de contact de la un GATER pentru ca nu sunt in domeniu, dar daca cunoaste cineva poate sa va spuna detalii.

    Comentariu

    • tanasie
      Living Legend
      • 15.oct.2008
      • 2501

      #3
      La gater nu o sa gasesti in veci lemn uscat, cine are uscatorie spune ca ti-l face la umiditate de 12-14 % dar din pacate sunt numai vorbe.
      Cu respect.

      Comentariu

      • mihai bonda
        Membru
        • 29.ian.2012
        • 144

        #4
        http://avtrust.ro/ cu astia lucrez eu....iti usca la comanda in max 20 de zile ce cantitate vrei

        Comentariu

        • Danny Iky
          Incepator
          • 19.mar.2012
          • 2

          #5
          o alta varianta ar mai fi s-o ridici, o acoperi si o inchizi, dupa care o lasi la uscat 1 an. oricum se recomanda pentru fundatie s-o lasi sa "zvantat".
          Eu personal asa am facut si a fost foarte bine

          Comentariu

          Procesare...