Glet Ceresit 126 si 127

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • calin_coroian
    Incepator
    • 09.oct.2004
    • 11

    Glet Ceresit 126 si 127

    Meseriasii care lucreaza la casa mea doreau sa lucreze cu glet ABS, eu insa am vrut sa lucreze cu glet Ceresit si am luat 126 si 127, gletul 126 a fost OK dupa aplicare, in schimb 127 dupa aplicare daca treceai mana peste el, deci fara materiale abrazive pica ca si cum ar fi un praf aplicat pe perete. Care a fost cauza ? nu a fost preparat/aplicat corect?
    In cele din urma am cumparat glet ABS, pentru ca meseriasii au vrut sa-mi demonstreze ca este mai bun, si a fost, adica dupa aplicare arata ca sticla si nu ca un praf depus pe perete care daca in freci cu mana cade. Se poate sa fi fost vechi Ceresitul?
    Meseriasii nu au cumparat ei gletul nici nu mi-au indicat de unde sa-l iau, asa ca varianta cu castiguri suplimentare pentru ei cade.
    Astept raspuns, multumesc.
  • Avatar Vizitator

    #2
    nu mai puneti botul, daca se poate spune asa, la ce zic astia la TV, oricine
    daca mesterul zice ca e mai bun un anumit material, eu zic sa mergeti pe mina lor. mai ales daca isi si iau raspunderea pentru lucrarea pe care o fac

    ptr reclame la TV se dau bani
    cine da mai multi bani are mai multa reclama, dar nu inseamna ca e mai bun produsul

    am folosit si Ceresit, si alte materiale, si au fost ok
    si de fiecare data l-am intrebat pe mester ce sa ii cumpar sa faca aia sau aia, si mi-a zis

    Comentariu

    • mcornel123

      #3
      In cat timp de la preparare a fost pus pe perete gletul CT 127? Daca se intarzie prea mult, mai mult de 55-60 de minute de la preparare se intampla ce ti s-a intamplat tie. Iti spun din propria experienta.
      Succes.

      Comentariu

      • calin_coroian
        Incepator
        • 09.oct.2004
        • 11

        #4
        multumesc.

        Comentariu

        Procesare...