Masina de tencuit

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • rotaru violeta
    Incepator
    • 08.sep.2007
    • 89

    Masina de tencuit

    De unde pot sa achizitionez o masina de tencuit? Dar de ceva preturi aveti idee?Nu doresc una super profesionala, nu fac afaceri, ci una cu care sa-mi tencuiesc propria casa.
    Cand faci ceva, fa-o bine!
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Crezi ca merita sa achizitionezi un astfel de UTILAJ doar pentru propria casa?
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • rotaru violeta
      Incepator
      • 08.sep.2007
      • 89

      #3
      Altele nu exista?Pe astea le-am gasit si eu pe net si sunt ffff. scumpe!
      Unele de uz casnic nu exista?
      Cand faci ceva, fa-o bine!

      Comentariu

      • Helerea Nicolae
        Membru marcant
        • 02.mar.2008
        • 910

        #4
        pompa de tencuit doar aplica mortarul pe perete, pregatirea suprafetelor, colturilor si apoi nivelarea si finisarea tencuieli se face tot manual. de regula cu o pompa de tencuit lucreaza doua persoane calificate.
        lucrul, se mai face si cu capul

        Comentariu

        • rotaru violeta
          Incepator
          • 08.sep.2007
          • 89

          #5
          Multumesc!
          Cand faci ceva, fa-o bine!

          Comentariu

          • kinetix
            Incepator
            • 17.iun.2008
            • 42

            #6
            nu e rentabil - chiar daca ar exista una ieftina, ar trebui sa fie nashpa

            Comentariu

            • ghibilicvasi_BC
              Incepator
              • 22.iun.2008
              • 6

              #7
              NU RENTEAZA SA CUMPERI O POMPA DE TENCUIT PENTRU ATENCUI O SINGURA LUCRARE [AVANTAJ PENTRU FIRMELE DE CONSTRUCTII]

              Comentariu

              • vektor
                Incepator
                • 28.feb.2007
                • 86

                #8
                Pentru a achizitiona o astfel de scula in primul rind trebuie sa stii sa tencuiesti manual ca sa poti so folosesti, in al doilea rind nu cred ca se merita pentru propria casa, e prea mare riscu! mai bine angajezi niste profesionisti! tencuitu nu-i chiar asa de simplu,.

                Comentariu

                • ToolsMaster
                  Membru
                  • 11.iul.2007
                  • 180

                  #9
                  Masina de tencuit nu este folosita pentru a ajuta pe cineva care nu stie sa tencuiasca este folosita pentru a creste productivitatea in operatiunile de tencuire, deci din start este destinata unor lucrari mai mari sau unei firme care efectueaza frecvent lucrari, altfel devine nerentabila.

                  Comentariu

                  • ioan prodan
                    Membru Marcant
                    • 10.nov.2008
                    • 365

                    #10
                    eu chiar vara asta mi-am cimentuit casa cu o pompa ptr mortar traditional adica ciment ,nisip,var si apa. Pentru cea din fotografia de mai sus iti trebuie si un mortar special care costa destul de mult deci nu prea iti convine.Eu am folosit o pompa usata adusa din italia si am cimentuit cu ea intr-o saptamana in jur de 800 de mp si pe langa asta am folosit si fase metalice verticale ca sa pot trage perfect drept tot din afara caci in romania am tot cautat si nici nu stiau ce este aia si a iesit super.

                    Comentariu

                    • intym113
                      Incepator
                      • 23.feb.2008
                      • 28

                      #11
                      Postat în original de ioan prodan
                      eu chiar vara asta mi-am cimentuit casa cu o pompa ptr mortar traditional adica ciment ,nisip,var si apa. Pentru cea din fotografia de mai sus iti trebuie si un mortar special care costa destul de mult deci nu prea iti convine.Eu am folosit o pompa usata adusa din italia si am cimentuit cu ea intr-o saptamana in jur de 800 de mp si pe langa asta am folosit si fase metalice verticale ca sa pot trage perfect drept tot din afara caci in romania am tot cautat si nici nu stiau ce este aia si a iesit super.
                      poti da ceva poze de scule ce ai folosit pt tencuit?
                      intym113@hotmail.com

                      Comentariu

                      • ioan prodan
                        Membru Marcant
                        • 10.nov.2008
                        • 365

                        #12
                        [/quote]
                        poti da ceva poze de scule ce ai folosit pt tencuit?[/quote]

                        Din pacate nu, din simplul motiv ca nu am facut poze,iar masina de tencuit e in romania si eu in afara asa ca ! dar daca imi spui ce vrei sa vezi ,pot cauta ceva pe net.

                        Comentariu

                        • intym113
                          Incepator
                          • 23.feb.2008
                          • 28

                          #13
                          poti da ceva poze de scule ce ai folosit pt tencuit?[/quote]

                          Din pacate nu, din simplul motiv ca nu am facut poze,iar masina de tencuit e in romania si eu in afara asa ca ! dar daca imi spui ce vrei sa vezi ,pot cauta ceva pe net.[/quote] as fi vrut sa vad poze cu masina,nu-i nimic poate gasesti cava interesant pe net!
                          intym113@hotmail.com

                          Comentariu

                          • ioan prodan
                            Membru Marcant
                            • 10.nov.2008
                            • 365

                            #14
                            Am gasit ceva asemanator.Nu e identica dar principiul este acelasi.

                            Vezi ca este un video acolo.

                            Comentariu

                            • nick.nick
                              Incepator
                              • 07.oct.2008
                              • 1

                              #15
                              Masina de tencuit

                              Nu vreau sa fac reclama, am vazut chestia aceasta http://www.okazii.ro/recomandate/653...-15mp-ora.html si ma intrebam daca merita banii...sincer la ceea ce vad in acea fotografie, mi se pare o suma enorma... voi, cei ce sunteti cunoscatori in domeniu ce parere aveti?

                              Comentariu

                              Procesare...