Cos de fum

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • adriani61
    Incepator
    • 12.apr.2008
    • 2

    Cos de fum

    Ce probleme intampinati cand ati ajuns la "capitolul" cos de fum? Materiale, dimensionare, strapungeri prin acoperis, alegerea soutiei corcte, realizare, costuri, etc?
    23
    inox
    17,39%
    4
    samota
    17,39%
    4
    caramida
    39,13%
    9
    sistem tristrat prefabricat
    26,09%
    6
  • DIY
    Living Legend
    • 07.sep.2007
    • 1740

    #2
    Re: COSURI DE FUM

    Postat în original de adriani61
    Ce probleme intampinati cand ati ajuns la "capitolul" cos de fum? Materiale, dimensionare, strapungeri prin acoperis, alegerea soutiei corcte, realizare, costuri, etc?
    Vad ca fiecare-si da cu parerea privitor la modul in care trebuie construit un cos de fum ... plus ca este inca "hot" topicul cu semineul. Stiu ca S. (am remarcat semnatura) are niste documente si charturi foarte bine puse la punct in privinta asta .... ceva recomandari generale aici, pe forum?!? De la cei, cu adevarat, in domeniu?!?
    Numai bine,
    DIY

    Comentariu

    • leon
      Membru Marcant
      • 19.sep.2006
      • 906

      #3
      Răspuns la: Cos de fum

      Nu stiu daca este tocmai locul potrivit pentru intrebarile mele

      Stimate d-le Helerea,
      am urmarit pe jurnalul dvs etapele constructiei cosului de fum si nu pot decit sa va felicit pentru calitatea lucrarii - http://piatrasilemn.ro/cos_de_fum.php
      Deoarece in viitorul apropiat doresc sa refac cosul -(partea exterioara, pe acoperis)- casei mele va rog sa-mi spuneti ce reteta de preparare a adezivului ati folosit.
      Cea prezentata sub denumirea de “Mortar pentru cărămidă“ de la - http://piatrasilemn.ro/adezivi.php poate fi folosita si in acest caz?
      Dimensiunea exterioara a cosului de 50cm este un STAS / o normalitate, sau exista si unele de mai mici dimensiuni?
      Ce parere aveti despre aceste caramizi ?

      Pentru eventualele raspunsuri va multumesc mult!

      Comentariu

      Procesare...