Propuneri, sugestii

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • razvan voicu
    Membru Marcant
    • 30.iun.2008
    • 808

    #31
    subiectul case de lemn mi se pare foarte interesant si vast . nu putem sa ii facem o sectiune a lui sa nu mai fie omul nevoit sa umble prin toate categoriile sa gaseasca informatia de care are nevoie ?
    Daca credeti ca semnarea unui contract cu o firma specializata in acoperisuri este in lucru scump, ar trebui sa vedeti cat de mult va poate costa angajarea unor amatori !!!

    Comentariu

    • PowerMC
      Administrator
      • 02.mai.2007
      • 2237

      #32
      Deocamdata nu vad necesitatea unei intregi sectiuni pentru ca despre anumite parti ale acestora se poate discuta la diversele categorii (termoizolare, fatada, amenajari, electrice etc.) functie de partea ce intereseaza.
      Putem avea topice "lipicioase" despre acest gen de constructii.

      Sa fie doar o categorie a forumului pentru structura de rezistenta cred ca este prea mult si am face mult mai stufos forumul.
      Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

      Community Manager MC

      Comentariu

      • Arha
        Membru
        • 24.iul.2007
        • 259

        #33
        As propune o reorganizare a topicului: "Caldura si climatizare".
        Am cautat azi un topic in care am postat si l-am gasit extrem de greu, sa nu mai spun de cei ce intra prima data pe acest forum.
        Eu as porpune impartirea topciului in mai multe topicuri.

        1. Incalzire pe lemne
        2. Incalzire pe gaz
        3. Incalzire electrica
        4. Pompe de caldura
        5. Incalzire solara
        6. Surse neconventionale (altele decat cele descrise mai sus)

        si mutate topicurile in consecinta.

        Comentariu

        • PowerMC
          Administrator
          • 02.mai.2007
          • 2237

          #34
          "Caldura si Climatizare" nu este un topic ci un forum, categorie etc., cum doriti sa ii spuneti. Sub acest forum se poarta discutii diverse insa nu se pot realiza sub-forumuri ci numai o ordonare a topicelor.
          Se poate imparti unsubiect inmai multe daca discutiile sunt amestecate sau se pot declara "lipicioase" - sticky.
          Mai mult nu se poate face pe aceasta platforma.

          Daca aveti o sugestie concreta o asteptam.
          Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

          Community Manager MC

          Comentariu

          • alexis
            Living Legend
            • 05.nov.2006
            • 1320

            #35
            Domnilor! Va rog sa scoateti chestia aceea cu Asigaz, e enervanta rau!
            faci o casa si pentru urmasii tai

            Comentariu

            • anka_miki
              Incepator
              • 03.feb.2011
              • 9

              #36
              prea marfa forumul :X felicitari

              Comentariu

              • piciu
                Membru
                • 17.sep.2008
                • 140

                #37
                -Data pe forum

                -Va rog ca cele doua date de pe forum ,respectiv data inscrieri si data postari sa fie amandoua in acelasi sistem, sistem european (zi-luna-an) si nu american (luna-zi-an), este chiar derutanta treaba asta pina la data de 12, ca dupa iti dai seama ca 13 nu poate fi luna. Pana una alta traim in Romania si nu in America.
                Sa gandim pozitiv

                Comentariu

                • ics
                  Membru Marcant
                  • 16.sep.2009
                  • 635

                  #38
                  subscriu, e derutanta asta cu luna inaintea zilei
                  ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

                  Comentariu

                  • piciu
                    Membru
                    • 17.sep.2008
                    • 140

                    #39
                    Re: -Data pe forum

                    Postat în original de piciu
                    -Va rog ca cele doua date de pe forum ,respectiv data inscrieri si data postari sa fie amandoua in acelasi sistem, sistem european (zi-luna-an) si nu american (luna-zi-an), este chiar derutanta treaba asta pina la data de 12, ca dupa iti dai seama ca 13 nu poate fi luna. Pana una alta traim in Romania si nu in America.
                    -Poate,poate vede cineva.

                    -Ce este atat de greu de schimbat in ordinea de afisare a datei?
                    Sa gandim pozitiv

                    Comentariu

                    • Admin.MC
                      Membru Marcant
                      • 05.dec.2005
                      • 973

                      #40
                      Va multumesc pentru sugestie!

                      Comentariu

                      • Arha
                        Membru
                        • 24.iul.2007
                        • 259

                        #41
                        In ultima vreme in thread-ul: Gradina / Curte
                        au aparut o multime de "cereri amenajare gradina" care incarca inutil subiectul.
                        Poate ar fi bine sa fie un thread separat de "cereri amenajare pentru curte si gradina"

                        Comentariu

                        • Admin.MC
                          Membru Marcant
                          • 05.dec.2005
                          • 973

                          #42
                          Cererile se fac in cadrul topicului/thread-ului Cereri de amenajare exterioara.
                          Insa amenajarile propuse sunt prezentate separat, ceea ce este ok.

                          Comentariu

                          • RaduCA
                            Living Legend
                            • 09.oct.2005
                            • 6452

                            #43
                            Îmi voi permite să vă fac (deocamdată ) două propuneri:
                            1. Rubrica "Locaţie" din profilul user-ilor să fie redenumită "Localitate". Motivaţia este extrem de simplă: termenul "locaţie" are, în cele mai multe/uzuale cazuri, o altă semnificaţie.
                            2. Completarea rubricii "Locaţie/Localitate" să devină obligatorie, astfel evitîndu-se întrebările/postările de tipul "de unde eşti?".
                            De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                            În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                            Comentariu

                            • Admin.MC
                              Membru Marcant
                              • 05.dec.2005
                              • 973

                              #44
                              Postat în original de piciu
                              Postat în original de piciu
                              -Va rog ca cele doua date de pe forum ,respectiv data inscrieri si data postari sa fie amandoua in acelasi sistem, sistem european (zi-luna-an) si nu american (luna-zi-an), este chiar derutanta treaba asta pina la data de 12, ca dupa iti dai seama ca 13 nu poate fi luna. Pana una alta traim in Romania si nu in America.
                              -Poate,poate vede cineva.

                              -Ce este atat de greu de schimbat in ordinea de afisare a datei?
                              Am modificat.
                              Insa toti membrii care si-au facut cont inainte de aceasta modificare vor trebui sa schimbe la formatul datei (care se gaseste in Profil) literele de acolo in felul urmator: D d M, Y g:i a

                              Postat în original de RaduCA
                              Îmi voi permite să vă fac (deocamdată ) două propuneri:
                              1. Rubrica "Locaţie" din profilul user-ilor să fie redenumită "Localitate". Motivaţia este extrem de simplă: termenul "locaţie" are, în cele mai multe/uzuale cazuri, o altă semnificaţie.
                              2. Completarea rubricii "Locaţie/Localitate" să devină obligatorie, astfel evitîndu-se întrebările/postările de tipul "de unde eşti?".
                              Ok, asa vom face.
                              Va multumim pentru sugestie!

                              Comentariu

                              • RaduCA
                                Living Legend
                                • 09.oct.2005
                                • 6452

                                #45
                                Ştiu cît-de-cît bine IPBoard-ul şi phpBB-ul, dar nu cunosc noua platformă a forumului (vBulletin), aşa că, din acest motiv dar şi pentru că am fost întrebat ce părere am despre cum "arată" acum forumul, îmi voi lua libertatea de a pune şi eu cîteva întrebări (şi sper că numai la întrebările mai delicate nu voi primi răspunsuri ).

                                Pentru început vreau să felicit conducerea forumului pentru decizia luată, dar şi să o critic pentru întîrzierea cu care a fost luată ea. În ansamblu, pot spune că este un salt URIAŞ de la ceea ce era (şi încă mai cred că nu fosta platforma a fost de vină pentru acest lucru) la ceea ce este acum.

                                Pentru că nu-mi aduc aminte acum tot ceea ce am observat de cînd se foloseşte noua platformă (asta este... vîrsta ), voi începe cu cele mai recente "lucruri" de care m-am "lovit":
                                - nu există o setare care să stabilească care este intervalul de timp dintre două postări consecutive ale aceluiaşi user, sub care cele două postări să se "lipească" automat?
                                - se pare că mai sînt (foarte) mici erori de traducere; se pot corecta acestea de către admin-ii forumului (aşa cum se pot face pe IPBoard) sau doar de cei de la vBulletin?
                                - de ce lista "emoticoanelor" este atît de limitată? mai ales că multe dintre ele sînt afişate şi de cîte 3-4 ori iar aici, cu siguranţă, lista este la îndemîna admini-lor

                                Va mai urma (poate )...
                                De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                                În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                                Comentariu

                                Procesare...