Matrita boltari

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • nickey1234
    Membru
    • 29.ian.2007
    • 138

    Matrita boltari

    Va cer ajutorul in relaizarea unei matrite de facut boltari. Latimea boltarilor trebuie sa fie de 15 cm, inaltimea 20 si lungimea 30.
    Ce material pot folosi pentru ai face sa aiba un aspect placut ochiului, avand in vedere ca ii voi folosi la gard si ca nu vor fi tencuiti.
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2210

    #2
    Cred ca matrita sau ma degraba forma utilizata in mod rudimentar este realizata din lemn.
    Cele cu productivitate ridicata si oarecum mecanizate, costa 1-2 mii de Euro si le puteti identifica cu google.

    Despre calitatea agregatelor si dozajul de ciment nu va pot indruma, poate stiu alti utilizatori.
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • iulian.radu
      Incepator
      • 17.nov.2008
      • 18

      #3
      mie mi-a facut cineva o matrita din tabla de inox, dar pentru a-i lasa netencuiti trebuie sa fie vibrati pentru o densitate cat mai mare, altfel se vor macina.Agregatele folosite sunt=margaritar, nisip si ciment.(3 parti margaritar, 2 parti nisip si 0,5 parti ciment),daca vrei sa bagi si colorant este mai complicat ca trebuie sa faci cantitati mari de agregat si risti sa ai diferente de culoare.
      multe lucruri le putem face mai bine ca altii si fara sa-i platim pentru asta

      Comentariu

      Procesare...