Sistem canalizare interioara din PP

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • GabItz
    Incepator
    • 04.oct.2007
    • 44

    Sistem canalizare interioara din PP

    Am si eu o mare neliniste.
    Am cautat toata sectiunea forumului si nu am gasit nici o situatie asemanatoare.

    In timpul renovarii instalatorul mi-a realizat scurgerile pentru cadita de dus si pentru sifonul de pardoseala cu sistemul EasyKit de la Valrom.

    Tevile sunt din polipropilena (din cate am inteles eu de pe site-ul producatorului) si au acele garnituri conice la imbinari.

    Problema/nelinstea mea este ca instalatorul mi-a realizat imbinarile folosind doar acele garnituri conice (fara nici un fel de adeziv) si am ingropat tot sistemul in sapa. Credeti ca trebuia folosit si adeziv?
    Exista posibilitatea ca sa apara infiltratii pe linga acele garnituri? Sau ca garniturile sa fie atacate de diversele solutii chimice, sa imbatraneasca si sa apara infiltratii?. Valrom zice ca sistemul lor e garantat pe viata? A mai folosit cineva sistemul asta?

    Multumesc.
  • xena
    Membru Marcant
    • 05.aug.2007
    • 786

    #2
    Daca instalatorul tau a facut corect imbinarile, a pus bine garniturile si a lasat panta corecta (1,5%), nu ai de ce sa-ti faci probleme.

    Comentariu

    • RaduCA
      Living Legend
      • 09.oct.2005
      • 6360

      #3
      Re: Sistem canalizare interioara din PP

      Postat în original de GabItz
      [...] e garantat pe viata? [...]
      Inca nu stiu, cel care l-a folosit este inca in viata.
      De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
      În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

      Comentariu

      • GabItz
        Incepator
        • 04.oct.2007
        • 44

        #4
        Re: Sistem canalizare interioara din PP

        Postat în original de raduca
        Inca nu stiu, cel care l-a folosit este inca in viata.
        Asa e. Pe site-ul lor la garantie pe viata avea o steluta mica cu trimitere in subsolul paginii unde scria

        "*Cu conditia sa nu traiti mult"

        Comentariu

        Procesare...