Sudare polipropilena

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • stefan1
    Membru marcant
    • 20.sep.2009
    • 347

    #61
    Răspuns la: Sudare polipropilena

    Pana la urma la ce temperatura se seteaza plita ptr o lipitura de calitate ?

    Comentariu

    • Mircea G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12069

      #62
      http://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&...47380653,d.Yms .....ceva clar si pe scurt .

      Postat în original de john25
      pt cei cu putine pretentii si care sunt dispusi sa riste este ok.calculati cit timp se pierde pt a executa o instalatie in ppr.sudura nu este niciodata garantata.cei ce o folosesc stiu mai bine dezavantajele.
      Putine pretentii ???? Nu uitati ca nu vorbim de sudura ci de polifuziune ....lucruri total diferite !!! la ora actuala sistemul de polifuziune este cel mai raspindit , sigur si ieftin .
      Daca vreti sa intrati in amanunte , studiati doctoratul doamnei Elena Ceausescu !
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • Consultant climatizare
        Moderator
        • 17.oct.2007
        • 3640

        #63
        Răspuns la: Sudare polipropilena

        Postat în original de john25
        ppr este un sistem invechit si plin de probleme,incercati pex/al cu racorduri sertizate ,ieftin sigur si durabil in timp.
        In mod sigur ati vrut sa spuneti polipropilena reticulata adica PEX, a, b sau orice fel ar fi el.

        Comentariu

        • Consultant climatizare
          Moderator
          • 17.oct.2007
          • 3640

          #64
          Răspuns la: Sudare polipropilena

          In general PPR-ul inca este o solutie foarte buna, nu cred ca are cineva arugmentele necesare sa spuna ca este o solutie invechita sau nesigura, daca lipiturile se fac corect atunci nu e nici o problema, link-ul pus de domnul mircea este foarte bun in descrierea lucrului cu PPR.

          Comentariu

          • cik
            Membru
            • 13.iun.2006
            • 181

            #65
            Răspuns la: Sudare polipropilena

            Va salut!

            Am fost cu aparatul la garantie si am dat de un Dorel care mi-a spus ca stie ca se lipeste si ca trebuie sa-mi cumpar alte bacuri, ca sunt considerate consumabile si nu se ofera garantie pentru ele. Am mers mai sus de el si pana la urma l-am lasat la garantie. Astazi o sa-mi comunice solutionarea garantiei.

            O sa va tin la curent.
            O zi buna!

            Comentariu

            • Mircea G
              Living Legend
              • 14.ian.2007
              • 12069

              #66
              Răspuns la: Sudare polipropilena

              Postat în original de cik
              Va salut!

              Am fost cu aparatul la garantie si am dat de un Dorel care mi-a spus ca stie ca se lipeste si ca trebuie sa-mi cumpar alte bacuri, ca sunt considerate consumabile si nu se ofera garantie pentru ele. ....
              Deci bacurile ....Daca plita este ok , mai bine ii dati si va luati dvs niste bacuri bune .
              Instalatii verificari-revizii gaze

              Comentariu

              • Consultant climatizare
                Moderator
                • 17.oct.2007
                • 3640

                #67
                Răspuns la: Sudare polipropilena

                Postat în original de cik
                Va salut!

                Am fost cu aparatul la garantie si am dat de un Dorel care mi-a spus ca stie ca se lipeste si ca trebuie sa-mi cumpar alte bacuri, ca sunt considerate consumabile si nu se ofera garantie pentru ele. Am mers mai sus de el si pana la urma l-am lasat la garantie. Astazi o sa-mi comunice solutionarea garantiei.

                O sa va tin la curent.
                O zi buna!
                Trebuia sa-i intrebati in cat timp cred dansii case consuma bacurile.

                Comentariu

                Procesare...