Montaj ventilator baie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • dreqonline
    Incepator
    • 16.iul.2008
    • 3

    Montaj ventilator baie

    Buna ziua,
    Am cumparat un ventilator pentru baie deoarece nu am geam. Dupa cum se vede in poza gaura de aerisire avea un material alb pus de jur imprejur care sustinea o grila metalica de aerisire pe care am scos-o. Dupa care am vrut sa prind ventilatorul din poza cu dibluri in acel material alb, numai ca imediat ce am pus bormasina a si inceput sa cada (blocul e din '60) si acum nu mai am de ce sa prind ventilatorul. Problema mea este ca acum nu mai am in ce sa ma prind cu ventilatorul si m-am blocat . Daca puteti sa imi dati niste solutii va raman indatorat.

    Multumesc,
    George
    Fișiere Atașate
  • FederalMogul
    Incepator
    • 12.nov.2007
    • 95

    #2
    Poti sa realizezi o rama din cornier metalic (profil L) pe care sa o prinzi din lateralul zidului. Ventilatorul il prinzi pe urma de rama.

    Comentariu

    • caustic
      Incepator
      • 18.iul.2007
      • 33

      #3
      Eu a trebuit sa sparg o gaura in perete unde sa pun ventilatorul. Dupa ce am spart gaura am cumparat un tub de PVC de 110 si l-am prin in gaura cu spuma. Dupa ce s-a uscat spuma am taiat-o si am gletuit. A iesit frumos.

      Poate poti sa faci la fel. Din cate vad trebuie sa pui mai multa spuma.

      Spor

      Comentariu

      • Gemini
        Moderator
        • 06.iun.2006
        • 15141

        #4
        Trebuie sa va asigurati ca acea gura de ventilatie lucreaza corect, exista circulatia naturala dintre interior spre exterior. Altfel, ventilatorul nu va functiona corespunzator.

        Puteti face o fixare prin intermediul unei bucati de gipscarton.

        Comentariu

        • sriw
          Membru Marcant
          • 05.dec.2007
          • 524

          #5
          Indreptati marginile cu mortar in asa fel incat sa aveti de ce prinde ventilatorul.Dupa ce s-a tras putin mortarul dati gaurile pentru dibluri in el cu un cui sau ceva iar apoi lasati-l sa se usuce.Cand s-a uscat mortarul dupa cateva zile,bagati diblurile in gauri si montati ventilatorul.
          If you can't pay cash for something, you probably don't need it.

          Comentariu

          Procesare...