Rigips sau polistiren?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • TheCidd
    Incepator
    • 20.aug.2008
    • 10

    Rigips sau polistiren?

    Salut! Vreau sa izolez 2 camere pe interior si nu stiu care ar fi solutia mai buna : rigipsul sau polistirenul?
    Detalii: Casa are 5 camere + 2 mini-holuri + bucatarie si baie, este din chirpic, 2 camere sunt izolate cu polistiren, una are lambriu de jos pana in tavan iar celelalte 2 nu sunt decat tencuite pe exterior.
    Inca o problema este ca peretii sunt destul de "strambi" asa ca va rog sa luati in considerare si aspectul final al lucrarii.
    Multumesc anticipat!
  • Mircea G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12085

    #2
    Dupa cum mai evolueaza lumea ...eu ma gindeam la tencuiala termoizolanta . Asigura buna termoizolatie , finisaj " tare " , puteti indrepta peretii ...
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • TheCidd
      Incepator
      • 20.aug.2008
      • 10

      #3
      o evolua lumea dar bugetul meu e unul redus, ottusi daca-mi puteti raspunde la intrebare.. rigips sau polistiren..si dece..lasand la o parte aspectul chiar.

      Comentariu

      • Gemini
        Moderator
        • 06.iun.2006
        • 15141

        #4
        As opta pentru gipscarton insa trebuie sa aveti in vedere modalitatea de realizare a structurii metalice in functie de posibilitatile de fixare oferite de diferitele elemente ale constructiei.

        Parerea mea cat si pe cea a altor membri ai forumului o puteti vedea in mesajele existente la Termoizolare.

        Comentariu

        Procesare...