Formula 1

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    Formula 1

    Urmariti acest campionat?

    Dupa ce am urmarti un sfarsit fabulos al unei curse de F1 (azi), tururi care aratau mai degraba a parodie dupa cum se rula la aparitia ploii, am fost bucuros sa vad cum micul negru si-a adjudecat inca o victorie pe deplin muncita.

    Din pacate, baietii de la FIA si Ferrari au facut-o iar de oaie - penalizarea lui hammy - gratuita, dupa mine.

    Lasand la o parte preferintele personale in materie de piloti/constructori, cum vedeti acest sport?

    Nu pot sa nu spun decat: RUSINEEEEEEEE ferrari! Rusineeeeeeee FIA.
    VYS Blog DIY
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Nu va place F1?
    Acum sunt calificarile din Singapore, primul circuit pe care se alearga in nocturna.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • pitonul
      Membru Marcant
      • 28.nov.2006
      • 828

      #3
      Postat în original de VYS
      Nu va place F1?
      Acum sunt calificarile din Singapore, primul circuit pe care se alearga in nocturna.
      Imi place F1 dar mai mult imi plac raliurile pe macadam sau gen Paris - Dakar , dar cum petrolul e pe sfarsite...parca mi-e mila de ei.
      Oricum cei de la F1 si nu numai au fost catalizatorul care a facut ca motoarele bune de azi sa fie dezvoltate la randament bun si pentru masinile de serie de aceea merita apreciati acesti oameni. Parca ii admir mai mult pe ei decat pe cei care oganizeaza si profita de footbalul ce in ultimul timp a devenit un " sport " foarte violent pentru cei din tribune...K1 in tribune...
      Deci , pana la Formula1 nu mai e nimic de discutat ? Sti ce nu-mi place la F1 ? Nu-mi place faptul ca soferul e prea aproape de sosea ! La viteza mare e un chin , sunt de admirat ca pot conduce astfel , dar care mai e distractia ? Mai tari sunt pilotii de avioane supersonice...imi par mai liberi la aproape aceleasi forte G , dar cred e prea mult spus la aproape aceleasi forte G , e doar asa o vorba. F1 nu poate atinge G-urile din aviatie...
      Si zici ca nu-ti place macadamul ?
      ( vad ca am ajuns la 777 mesaje , as vrea ca un admin sa imi opreasca la contorul la atat , chiar daca eu mai scriu , please ! )
      Pitonul Constructor
      :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

      Comentariu

      • DIY
        Living Legend
        • 07.sep.2007
        • 1736

        #4
        Re: Formula 1

        Postat în original de VYS
        Urmariti acest campionat?

        Dupa ce am urmarti un sfarsit fabulos al unei curse de F1 (azi), tururi care aratau mai degraba a parodie dupa cum se rula la aparitia ploii, am fost bucuros sa vad cum micul negru si-a adjudecat inca o victorie pe deplin muncita.
        <<...>>
        Da, urmaresc F1 cu mare pasiune de niste ani buni. Asta m-a si facut ca, odata ce s-a ivit ocazia, sa cer acces si sa conduc masina (nu, nu o masina de F1, din pacate) pe pista Gilles Villeneuve. Stupoare! E mult mai greu sa conduci masina pe o asa pista decit sa stai cu prietenii si sa comentezi Eu mi-am invatat lectia ! Ca sa nu mai spun ca nici macar nu am putut conduce cu mai mult de 70 la ora !

        Comentariu

        • VYS
          Living Legend
          • 19.aug.2005
          • 12977

          #5
          De ce?

          Oricum usor nu are cum sa fie , mai ales in costumatia si masina specifica.
          Frumoasa experienta!
          VYS Blog DIY

          Comentariu

          • Mircea G
            Living Legend
            • 14.ian.2007
            • 12085

            #6
            Pina la formula 1 , ce faceti ca vine iarna ?! Aveti cauciucuri de iarna , folositi ? ce marca ?
            Instalatii verificari-revizii gaze

            Comentariu

            • VYS
              Living Legend
              • 19.aug.2005
              • 12977

              #7
              Urate clipe in F1, cursa de azi iar a avut niste magari la mijloc. Mi-au stricat dimineata insa asta e, mai sunt 2 runde si gata pe 2008.

              Cauciucuri de iarna? Mi-ar placea sa le am si eu cu dungi verzi, ca noua moda in F1.
              Uite ca nu stiu cum le cheama dar o sa iti spun cand le montez sau maine, daca nu uit sa ma uit la ele. Chiar ma gandeam sa le pun daca stau temperaturile jos insa vad ca s-a incalzit bine.
              VYS Blog DIY

              Comentariu

              • Mircea G
                Living Legend
                • 14.ian.2007
                • 12085

                #8
                Postat în original de VYS
                Urate clipe in F1, cursa de azi iar a avut niste magari la mijloc. Mi-au stricat dimineata insa asta e, mai sunt 2 runde si gata pe 2008.

                Cauciucuri de iarna? Mi-ar placea sa le am si eu cu dungi verzi, ca noua moda in F1.
                Uite ca nu stiu cum le cheama dar o sa iti spun cand le montez sau maine, daca nu uit sa ma uit la ele. Chiar ma gandeam sa le pun daca stau temperaturile jos insa vad ca s-a incalzit bine.
                E cam cald inca dar trebuie sa iau si eu acum pina nu incepe nebuneala . De doua zile caut pe net si nu gasesc nimic . Am sa ma duc la firma mai mare . Sint curios cum se comporta astea de iarna ...
                Instalatii verificari-revizii gaze

                Comentariu

                • VYS
                  Living Legend
                  • 19.aug.2005
                  • 12977

                  #9
                  Pana cum nu am utilizat la vechea caruta.
                  Daca le-am primit in dotarea noii carute, e pacat sa nu le folosesc, mai ales ca imi pare rau de cele de vara - macar le mai protejez.
                  Eu am noroc ca sunt pe jante separate (tabla) si nu stau sa schimb cauciucurile pe jante.
                  Ce am apucat sa vad in este ca au o floare strong, de fapt nu au decat o iarna de utilziare.
                  Sunt sigur ca va avea o aderenta mult mai buna cu cele de iarna, chiar daca nu este zapada abundenta.
                  Din putinul ce l-am citit, am inteles ca sub 7 grade este recomandat sa le pui pe masina.
                  VYS Blog DIY

                  Comentariu

                  • Mircea G
                    Living Legend
                    • 14.ian.2007
                    • 12085

                    #10
                    Postat în original de VYS
                    Pana cum nu am utilizat la vechea caruta.
                    Daca le-am primit in dotarea noii carute, e pacat sa nu le folosesc, mai ales ca imi pare rau de cele de vara - macar le mai protejez.
                    Eu am noroc ca sunt pe jante separate (tabla) si nu stau sa schimb cauciucurile pe jante.
                    Ce am apucat sa vad in este ca au o floare strong, de fapt nu au decat o iarna de utilziare.
                    Sunt sigur ca va avea o aderenta mult mai buna cu cele de iarna, chiar daca nu este zapada abundenta.
                    Din putinul ce l-am citit, am inteles ca sub 7 grade este recomandat sa le pui pe masina.
                    Asta e ca pina acum nici eu n-am folosit specializate vara -iarna . Ei asa zic 7 gr , acum ce facem stam cu ochii pe termometru si cind scade ne napustim toti la vulcanizare ? E bine ca ai doua rinduri de jenti . Eu am sa pun pe cele de tabla si sper ca pina la primavara sa iau unele de aliaj . Din pacate am si o dimensiune timpita la roti si vad ca oferta e mai mica . Am 185/65 R 14 ( pe masina ) ar merge si 195/60 R 15 ( am in talon ) dar ma gindesc ca-mi creste consumul . La astea cu 185 oferta este mica , am sa incerc la APCO . Speram sa dea cineva o recomandare de marca !
                    Instalatii verificari-revizii gaze

                    Comentariu

                    • RaduCA
                      Living Legend
                      • 09.oct.2005
                      • 6360

                      #11
                      Postat în original de Mircea G
                      [...] dar ma gindesc ca-mi creste consumul. [...]
                      Cu cît?
                      De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                      În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                      Comentariu

                      • Mircea G
                        Living Legend
                        • 14.ian.2007
                        • 12085

                        #12
                        Postat în original de RaduCA
                        Postat în original de Mircea G
                        [...] dar ma gindesc ca-mi creste consumul. [...]
                        Cu cît?
                        Eu stiu ? Nici nu sint sigur ca este asa ...banuiesc ! Problema este ca eu vreau roti mai mari dar nici jenti de tabla nu gasesc . Adica gasesc dar la reprezentanta ...si cam costa + ca asta ar insemna sa schimb si cauciucurile de vara care sint bune .
                        Instalatii verificari-revizii gaze

                        Comentariu

                        • VYS
                          Living Legend
                          • 19.aug.2005
                          • 12977

                          #13
                          Na, eu am termometru pe bord si stiu.

                          Uite niste linkuri, spre informare:
                          Noi, cei de la Auto Class oferim mobilitate din 2005! Intră pe auto-class.ro și alege-ți anvelopa perfectă la preț de depozit! Ai nevoie de ajutor? Sună la 0251 458 325 și te asistăm cu mare drag!

                          Reifen für PKWs und Transporter extrem günstig. Wir bieten Ihnen Autoreifen äußerst vorteilhaft! Klitzekleine Preise, versandkostenfreie Lieferung schon ab 2 Reifen, günstiger Montageservice für Reifen fast überall in der Schweiz, unkomplizierte Bestellung, flexible Zahlungsabwicklung, sehr große Auswahl

                          VYS Blog DIY

                          Comentariu

                          • VYS
                            Living Legend
                            • 19.aug.2005
                            • 12977

                            #14
                            Ma uitai dar pana sa ajung la PC am uitat cum se cheama - un vecin a avut chef de vorba si ...

                            Am scormonit netul si creierul si am rezolvat-o: Nokian Normand.

                            Verificare Compatibilitate anvelope.
                            VYS Blog DIY

                            Comentariu

                            • Mircea G
                              Living Legend
                              • 14.ian.2007
                              • 12085

                              #15
                              Postat în original de VYS
                              Ma uitai dar pana sa ajung la PC am uitat cum se cheama - un vecin a avut chef de vorba si ...

                              Am scormonit netul si creierul si am rezolvat-o: Nokian Normand.

                              Verificare Compatibilitate anvelope.
                              Am sa " rumeg " mai pe seara . Atitea informatii ...mai simplu era acum ani de zile cu Dacia ! Puneai ce gaseai si mergeai fara probleme , acum...calcule , socoteli ....Da , ne-am mai desteptat..... Miine incep sa caut si pe la magazine . Problema e ca nu stiu ce caut ! Tare nu ? Sa fie de firma sau poate fi si no name ??? Astea de vara ,de firma , tot m-au dus in balarii cind am dat de ulei pe drum ...Asta e si motivul de intreb , ce drak sa fie , ca am experienta unui derapaj terminat in sant si sincer , inca am o stringere de inima cind iau un viraj mai sportiv !
                              Instalatii verificari-revizii gaze

                              Comentariu

                              Procesare...