Infiltratii

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • BORDOT IULIAN
    Incepator
    • 16.sep.2008
    • 1

    Infiltratii

    De ceva timp am o problema cu balconul, mai exact infiltratii in balcon, in partea superioara. Am inlocuit timplaria din balcom cu una de termopan. Inainte aveam infiltratii dar nu vazusem nicidata cum ca ar picura din tavan. Sunt convins ca infiltratiiau fost si inainte de al achizitiona, inmsa am sperat ca inlocuind timplaria sa nu mai am problrme. Surpriza, ieri am observat ca in urma ploilor mai abuundente au aparut picaturi care se scurgeau din tavan. , mai exact de deasupra geamurilor de termopan si s-a prelins spre interior pe tavan. Nu cred ca izolatia la termopan a fost facuta prost deoarece dela termopna pina la tavan sunt cam 5 cm. Eu cred ca infiltratia se produce pe exterirul balconului de deasupra mea. Nu stiu ce fac sa izolez aceste infiltratii dinspre interior, exterior fiind mai greu avind in vedere ca stau la etajul 2 din 4 si nu stiu daca vecinu e de acord sa isi refaca izolatia exterioara a balconului. Cert este ca si balconul de deasupra mea este inchis cu termopan si de jos nu pare sa aiba proble cu infiltratiile la el in balcon.
    Daca ma puteti ajuta ar fi foate bine deoarece intentionez sa includ balconul la camera, iar in situatia data imi vad planurile date peste cap.
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Localizeaza zona de infiltrare, e foarte posibil sa fie in zoan de umplere cu spuma, daca balconul are o panta inversa si ai montat tamplaria la limita fatadei.

    Ai vreo foto cu zona in cauza? Sa ne facem o idee ...
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    Procesare...