Culoare pereti pentru mobila negru-alb

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • uniqa_2004
    Incepator
    • 23.sep.2008
    • 1

    Culoare pereti pentru mobila negru-alb

    vreau si eu sa imi dati o idee cu ce culoare ar trebuii sa fac peretii la o mobila de culoare neagru cu alb
  • kareka
    Incepator
    • 15.sep.2005
    • 16

    #2
    Culoare pereti

    Daca mobila e cu mai mult negru cred ca cel mai bine ar fi ca peretii sa fie albi, cfiar daca seamana a spital. Cred ca alb-negru e o combinatie la care merg tot culori intense. Dar nu cred ca o sa vopsesti peretii rosu intens
    www.mestereli.ro

    Comentariu

    • DIY
      Living Legend
      • 07.sep.2007
      • 1736

      #3
      Re: Culoare pereti

      Postat în original de kareka
      <<...>>Cred ca alb-negru e o combinatie la care merg tot culori intense. Dar nu cred ca o sa vopsesti peretii rosu intens
      De ce nu?!?
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • DIY
        Living Legend
        • 07.sep.2007
        • 1736

        #4
        Re: Culoare pereti pentru mobila negru-alb

        Postat în original de uniqa_2004
        vreau si eu sa imi dati o idee cu ce culoare ar trebui sa fac peretii la o mobila de culoare neagru cu alb
        Alb + negru ... in ideea ca albul este alb pur, atunci cele doua "culori" sint neutre => aproape orice culoare merge.
        Atentie insa: albul cu negru da o combinatie atit de puternic neutra incit o a treia culoare nu ajunge ca sa se dea impresia de caldura, de spatiu locuit. Cum nu recomand o a patra culoare, atunci problema se rezolva prin aducerea in incapere a unor materiale naturale: dusumea (de preferinta deschisa la culoare), plante, draperii si covoare in nuantele naturale ale materialului din care sint facute, obiecte ornamentale din lemn ... parerea mea ...

        Mie-mi plac foarte mult combinatiile de alb si negru cu: rosu (contrar unui alt comentariu la acest topic ), verde mar, portocaliu, toate nuantele de gri si argintiu, albastru. Ma refer exclusiv la culori puternice, clare; in nici un caz nu merg pasteluri. De asemeni, as sta departe de combinatia cu galben.

        Comentariu

        Procesare...