Duze GPL

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • moshulanu
    Incepator
    • 26.oct.2008
    • 5

    Duze GPL

    Salut

    ma poate ajuta cineva cu un sfat unde pot gasi un set de duze gpl pentru o centrala JUNKERS CERACLASS MIDI ZW 24 KE 23

    Am gasit una destul de ieftina sh si as vrea sa o folosesc pe gpl

    Stiu de faptul ca doar daca cunosti pe cineva la magazin poti sa gasesti asa ceva (se cere contract cu furnizor gpl)

    Chiar daca este cineva care poate manufactura aceste duze....

    Daca stiti pe cineva care m-ar putea ajuta - sunt gata sa-l recompensez mult peste pretul oficial

    multumesc
  • moshulanu
    Incepator
    • 26.oct.2008
    • 5

    #2
    nimeni??

    Comentariu

    • Mircea G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12085

      #3
      Postat în original de moshulanu
      nimeni??
      Pai ce spuneti este o aiureala ! Cum sa nu poti cumpara ceva decit daca ai contract sau mai stiu eu ce ? Trebuie sa se gaseasca . A le face dvs ....nu va recomand !
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • moshulanu
        Incepator
        • 26.oct.2008
        • 5

        #4
        Nu este o aiureala ce spun

        Contract pentru furnizare de GPL se cere daca vrei sa cumperi de la reprezentanta duze gpl pentru o centrala termica pe gaz - ele vin echipate cu duze pentru metan (gaz normal)

        Daca cunosti pe cineva la firma atunci nu ai probleme cu asta sau daca se pricepe cineva sa ti le faca

        Comentariu

        • moshulanu
          Incepator
          • 26.oct.2008
          • 5

          #5
          chiar nu stie nimeni de unde se pot face rost de duzele astea

          Comentariu

          • crinaelena
            Living Legend
            • 11.sep.2007
            • 1596

            #6
            duze GPL se gasesc la Romstal,de 0,77 mm,dar trebuie vazut ce dimensiuni au cele de la Ceraclass.....problema e ca trebuie sa pacalesti cumva pe vreunul sa-ti faca conversia.....dar ce e asa greu sa arati un contract cu un furnizor de GPL ? nu tot vei cumpara si butelia ?...sau ai un put secret in pamant unde se si lichefiaza gazu' ?

            Comentariu

            • moshulanu
              Incepator
              • 26.oct.2008
              • 5

              #7
              O sa o folosesc cu butelii de propan de la Butan Gaz - bineinteles cu contract dar nu stiu daca asta va fii suficient

              Comentariu

              Procesare...