Cum mai pot izola acum o teava de calorifer care picura?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Razvan82
    Incepator
    • 16.apr.2007
    • 5

    Cum mai pot izola acum o teava de calorifer care picura?

    Buna ziua. Am o mare rugaminte la voi si as dori sa ma ajutati daca se poate. In vara aceasta ne-am schimbat caloriferele in apartament si de ce ne era teama nu am scapat. Acum cand au inceput sa bage apa in calorifere a inceput sa picure pe la imbinari (adica acolo unde au lipit teava caloriferului de teava mai veche a coloanei blocului), semn ca nu au lipit cum trebuie aceste tevi cand au montat caloriferele.

    Intrebarea mea ar fi cum as mai putea izola aceste tevi acum cand frig foarte tare si nu mai poti tine mana pe ele mai mult de cateva secunde? Astept sfaturile voastre. Va multumesc anticipat.
  • radu matei
    Membru marcant
    • 17.apr.2007
    • 515

    #2
    Poate cu poxipol?
    Mai bine mai tarziu decat niciodata!

    Comentariu

    • Mircea G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12085

      #3
      Re: Cum mai pot izola acum o teava de calorifer care picura?

      Postat în original de Razvan82
      .....a inceput sa picure pe la imbinari (adica acolo unde au lipit teava caloriferului de teava mai veche a coloanei blocului), semn ca nu au lipit cum trebuie aceste tevi
      Teava noua ma indoiesc ca a fost lipita de teava veche . Ori au sudat o teava nou de cea veche ori au pus o mufa ....Nimic din solutiile de lipit nu tine ! Ori opriti coloana , goliti si reparati ori folositi un manson de reparatie , manson care poate sta pe teava si 20 de ani ! Mai exista posibilitatea ca scurgerea sa inceteze dupa ce se formeaza depuneri , dar este cu dus/ intors , poate reincepe cind va e lumea mai draga .
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • PowerMC
        Administrator
        • 02.mai.2007
        • 2210

        #4
        Cred ca este util sa cunostem tipul fiecarei tevi utilizate si modul de asamblare!
        Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

        Community Manager MC

        Comentariu

        Procesare...