Umezeala

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • dark69
    Incepator
    • 16.dec.2008
    • 2

    Umezeala

    Am extins dormitorul in balcon Balconul este inchis cu tamplarie pvc , este zidit cu BCA de 7 si izolat pe interior cu Polistiren de 5 dar placa nu a fost izolata si trage pur si simplu se uda toata vecinul de jos ne avand balconul inchis caloriferul a ramas in dormitor Cum pot rezolva problema
    Va multumesc
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15141

    #2
    O astfel de lucrare necesita realizarea unor izolatii corespunzatoare pe toate suprafetele ce au legatura cu exteriorul sau cu alte zone neincalzite - tavan, pardoseala, parapet.

    Parapetul initial al balconului cum era realizat?
    Tavanul si pardoseala nu sunt izolate?

    Comentariu

    • dark69
      Incepator
      • 16.dec.2008
      • 2

      #3
      da tavanul si pardoseala nu sunt izolate dar tavnul nu cred sa fie o problema pt ca vecinul de deasupra a extins si el camera in balacon.
      Peretele initial erea din beton dupa care am zidit cu BCA de 7 si izoland pe interior cu polistiren de 5

      Comentariu

      • Gemini
        Moderator
        • 06.iun.2006
        • 15141

        #4
        In cazul balconului, placa de beton comunica cu exteriorul si necesita izolare. Chiar adaca vecinul dvs. are balconul inchis si incalzit, nu va ajunge caldura la dvs., poate de la dvs. la el se va transfera o anume cantitate de energie.
        Pardoseala necesita o izolatie cu polistiren extrudat, functie de marimea spatiului disponibil pe inaltime.

        Comentariu

        Procesare...