Pictura pe perete

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Mircea G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12085

    #16
    Postat în original de loredana.nadrag
    da...cred ca e si mult mai rentabil, caci la ei arta e apreciata putin mai mult....dar cine stie pe viitor poate va fi si la noi din ce in ce mai bine...multumesc d-le Mircea
    Pentru putin !
    Va dau o idee de afacere dar imi dati comision ...... Pt picturile din camerele copiilor puteti folosi si VOPSEA FOSFORESCENTA cu care sa faceti anumite tuse ....Noaptea pictura va fi un punct de atractie pt copii...
    Parerea mea este sa vedeti ce vopseluri speciale se gasesc si sa aduceti ceva nou ....
    Exista vopsea fosforescenta , poate exista vopsea care isi schimba culoarea in functie de lumina .....cautati , vedeti .....studiati ....totul este sa incercati !
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • loredana.nadrag
      Incepator
      • 05.ian.2009
      • 74

      #17
      multumesc domnule Mircea, sigur ca da, comision la 5 clienti...e bine? Multumesc de sfaturi sa stiti caci chiar zilele trecute m-am uitat la culori, insa fosforescente nu am vazut, doar culori care sa reflete lumina...ceva mai lucitoare, dar am sa caut, e o idee f buna...chiar voi tine cont de ea...abea astept sa revin cu noutati, acum insa ma ocup putin si de promovare, as vrea sa imi organizez o expozitie cu poze inramate din camerele deja realizate iar printre ele as vrea sa expun si tablouri pentru copii, pentru cei ce nu doresc ceva direct pe perete sa poata achizitiona o alta varianta, un tablou in ulei, tot cu personajele indragite de cei mici...am posibilitatea de a expune in centrul orasului meu, aici lucrand, si as vrea sa profit cumva de acest avantaj...va voi tine la curent...

      Comentariu

      • loredana.nadrag
        Incepator
        • 05.ian.2009
        • 74

        #18
        flori superbe pentru sufragerie...

        tocmai am gasit o idee f faina pentru o pictura in sufragerie, sau chiar si in dormitor...florile din imagine sunt aplicate pe perete, dar se pot face cu o culoare care sa mearga cu restul culorilor din incapere....se pot lua apoi accesorii care sa se asemene cu aceste flori....ce parere aveti...? mie imi plac....simplu si frumos... loredana.nadrag.ro/gallery/index.php?iID=262

        Comentariu

        • leon
          Membru Marcant
          • 19.sep.2006
          • 905

          #19
          Desi nu sunt picturi (wandgefluester.de/werbespot/video.html?height=290&width=505), cateva idei destul de interesante veti gasi la:
          wandgefluester.de/
          Succes!

          Comentariu

          • loredana.nadrag
            Incepator
            • 05.ian.2009
            • 74

            #20
            Multumesc frumos pentru recomandare, sa stiti caci deja am fosrte multe imagini de acest gen, una dintre ele realizata deja, la mine pe site o veti gasi la Ap Danut Bucuresti, e o pata de culoare si un astfel de joc...
            Ma bucur ca sunt si persoane ce doresc sa dea o mana de ajutor...multumesc din suflet tuturor...!!!

            Comentariu

            • GEORGIANO
              Membru
              • 31.oct.2008
              • 255

              #21
              IDEI INTERESANTE !

              Postat în original de loredana.nadrag
              tocmai am gasit o idee f faina pentru o pictura in sufragerie, sau chiar si in dormitor...
              Eu personal sunt pro/ideii picturii direct pe perete ,este destul de interesanta si se adreseaza unui segment deloc de neglijat ,proaspetilor parinti care doresc ca in camera copilului sa fie o admosfera de basm ,...ca in povesti . Consider ca sunt si persoane care isi doresc ca sufrageria si dormitorul sa arate altfel ,...bineinteles cu alte teme . Si eu sunt in curs de experimentare a unei idei asemanatoare ,,Pictura in relief pe suport de rigips ,incorporat in perete " . Sper sa ai succes si pentru ca nu o sa ai posibilitatea de a acoperii intreaga piata ,le sugerez si celorlalti artisti plastici sa dezvolte aceasta ideie . Iti doresc multa putere de munca si creatie ! Bafta !
              Creatia e tot ce ramane dupa noi !

              Comentariu

              • Bill
                Membru marcant
                • 05.dec.2006
                • 419

                #22
                In anume situatii cred ca da bine o pictura pe perete, mai mica sau mai mare, depinde. Nu ma refer aici la camera copilului unde nici nu intra in discutie, da foarte bine un perete pe care sa fie personaje din desene animate.
                Nu stiu daca postez bine o astfel de intrebare pe topicul acesta, dar nici pe site-ul dvs nu am vazut un pret, un ordin de marime pt. o astfel de lucrare, ne puteti spune? macar orientativ sa ne dam seama.

                Comentariu

                • loredana.nadrag
                  Incepator
                  • 05.ian.2009
                  • 74

                  #23
                  Aveti dreptate, nu am pus nici pe sait pretul unei lucrari, asta deoarece e foarte greu de zis un pret pana nu discut concret cu persoana interesata, in pictura totul tine de complexitatea si marimea desenului dorit, pe un mp pot sa fac 100 de furnicute, sau pot sa fac o floare mare cu 5 petale. As vrea totusi sa va spun orientativ ca mp incepe de la 80 RON...

                  Comentariu

                  • loredana.nadrag
                    Incepator
                    • 05.ian.2009
                    • 74

                    #24
                    ce parere aveti...v-ar place asa ceva, e pe ulei,dar merge si pe perete intr-un dormitor...

                    Comentariu

                    • loredana.nadrag
                      Incepator
                      • 05.ian.2009
                      • 74

                      #25
                      pictura pe perete

                      pictura pe perete
                      Fișiere Atașate

                      Comentariu

                      • loredana.nadrag
                        Incepator
                        • 05.ian.2009
                        • 74

                        #26
                        pictura pe perete

                        o noua lucrare...e o pictura in ulei...cred ca ar arata superb intr-un hol deschis, undeva la intrarea intr-o curte...ce parere aveti..?
                        Fișiere Atașate

                        Comentariu

                        • Bill
                          Membru marcant
                          • 05.dec.2006
                          • 419

                          #27
                          Nu stiu cat sunt de la moda aceste picturi pe pereti (dupa cum se stie omu' isi renoveaza casa si ..... se imbraca dupa cum e trendul, nu dupa cum ii place sau ii sta bine), dar eu personal as pune o astfel de pictura intr-un living sau hol de ce nu. Mie imi plac peisajele din natura. De mult cochetam cu o astfel de idee, de exemplu un peisaj cu un camp (eu mai am o lucuinta la tara, si imi place f. mult zona).

                          Comentariu

                          • GEORGIANO
                            Membru
                            • 31.oct.2008
                            • 255

                            #28
                            O alta sugestie !

                            Postat în original de loredana.nadrag
                            o noua lucrare...e o pictura in ulei...cred ca ar arata superb intr-un hol deschis, undeva la intrarea intr-o curte...ce parere aveti..?
                            Din punctul meu de vedere aceasta lucrare ar sta foarte bine pe suprafata intreaga a unui perete din living ,opus ferestrei ,pe care sa nu se gaseseasca nimic ,...ma refer la prize ,intrerupatoare,mobilier (etc).
                            Felicitari !
                            Creatia e tot ce ramane dupa noi !

                            Comentariu

                            • loredana.nadrag
                              Incepator
                              • 05.ian.2009
                              • 74

                              #29
                              multumesc frumos giorgiano si bill...si eu sunt de parere ca picturile clasice raman la moda mereu...dar fiecare ar trebui sa isi aranjeze casa asa cum simte...sa te simti bine nu sa fie la moda...bine e sa le imbinam, sa fie si la moda sa ne simtim si bine...

                              Comentariu

                              • criatian
                                Incepator
                                • 24.ian.2009
                                • 3

                                #30
                                Intrebare

                                Postat în original de loredana.nadrag
                                Am sa fac intocmai cum doriti...multumesc de primire...va doresc tuturor un an nou cu sanatate...legat de secretele acestor lucrari cu drag daca am intrebari voi raspunde....
                                pun acum o pictura facuta in sufrageria mea...in chirie din pacate...dar acum e a mea...atata timp cat locuim acolo...sper sa va placa...
                                Puteti sa-mi spuneti un pret orientativ pentru acesta lucrare?
                                Multumesc

                                Comentariu

                                Procesare...