Despre motofierastrau(drujba)

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mandea cristian
    Incepator
    • 01.apr.2008
    • 46

    Despre motofierastrau(drujba)

    Ce caracteristici trebuie sa aiba un motofierastrau(drujba) pentru uz personal.Doresc sa tai doar lemnele pentru foc.As dori si un model de taietor de lemne, deoarece uneori trebuie sa tai singur.
    Va multumesc pentru orice sfat si model de taietor de lemne
  • Adamescu Ion
    Living Legend
    • 21.sep.2008
    • 1105

    #2
    Doriti sa faceti lemne de foc din mobila? Pentru asta va recomand marca cea mai raspindita in Romania: Husqvarna. Daca doriti varianta electrica, puteti folosi o drujba Makita (UC 4020 A). Verificati alte discutii la "Scule si unelte"!

    Comentariu

    • frantic
      Membru
      • 17.mai.2007
      • 147

      #3
      Re: despre motofierastrau(drujba)

      Postat în original de mandea cristian
      Ce caracteristici trebuie sa aiba un motofierastrau(drujba) pentru uz personal.Doresc sa tai doar lemnele pentru foc.As dori si un model de taietor de lemne, deoarece uneori trebuie sa tai singur.
      Va multumesc pentru orice sfat si model de taietor de lemne
      sau daca vrei ceva ieftin, partner 1535, cca 400 ron, electrica. pentru taiat lemne de foc e ok. eu am o astfel de drujba si isi face treaba fara probleme, e folosita chiar ceva mai mult decat la taiat lemne de foc.

      Comentariu

      • GEORGIANO
        Membru
        • 31.oct.2008
        • 255

        #4
        Re: despre motofierastrau(drujba)

        Postat în original de frantic
        pentru taiat lemne de foc e ok. eu am o astfel de drujba si isi face treaba fara probleme, e folosita chiar ceva mai mult decat la taiat lemne de foc.
        Sunt curios sa aflu la ce mai folositi aceasta drujba ,asa ca v-as ruga sa dezvoltati subiectul . Cu multumiri anticipate .
        Creatia e tot ce ramane dupa noi !

        Comentariu

        • frantic
          Membru
          • 17.mai.2007
          • 147

          #5
          Re: despre motofierastrau(drujba)

          Postat în original de GEORGIANO
          Postat în original de frantic
          pentru taiat lemne de foc e ok. eu am o astfel de drujba si isi face treaba fara probleme, e folosita chiar ceva mai mult decat la taiat lemne de foc.
          Sunt curios sa aflu la ce mai folositi aceasta drujba ,asa ca v-as ruga sa dezvoltati subiectul . Cu multumiri anticipate .
          nici o problema. detin totodata o mini-fabricuta care produce arme cu teava pana-n tinta, drujba in cauza fiind folosita la datul gaurii in teava.
          2 zile pe an, toamna, inchid fabrica si tai lemnele de foc pentru iarna ce vine. o mai folosesc, primavara devreme, la clasicul cules de ghiocei.
          sigur ca da, sa nu uitam ce era mai important, si marmota invelea ciocolata in staniol. toate bune !

          Comentariu

          • GEORGIANO
            Membru
            • 31.oct.2008
            • 255

            #6
            Re: despre motofierastrau(drujba)

            Postat în original de frantic
            .... detin totodata o mini-fabricuta care produce ...???
            Fiind intr-o sectiune de mobilier ,am crezut ca detineti o mini-fabricuta in care croiti PAL'lul cu drujba . M-ati dezamagit ! .
            Creatia e tot ce ramane dupa noi !

            Comentariu

            • Helerea Nicolae
              Membru marcant
              • 02.mar.2008
              • 910

              #7
              Re: Despre motofierastrau(drujba)

              Postat în original de mandea cristian
              .Doresc sa tai doar lemnele pentru foc.As dori si un model de taietor de lemne
              avantajul la un taiator de lemne e ca lucrezi singur , mai rapid, mai comod, intretinere minima.
              desavantaje; mobilitate redusa, grosime de taiere limitata.
              Fișiere Atașate
              lucrul, se mai face si cu capul

              Comentariu

              Procesare...