Usi de interior

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • adrianp03
    Incepator
    • 21.apr.2010
    • 7

    #31
    In sfarsit s-a rezolvat cu usa defecta cu amabilitatea Dl. Birloveanu Viorel care s-a implicat si a avut grija ca problema sa fie solutionata.
    Drept urmare daca optati pentru usile Porta Doors aveti grija sa le cumparati de la un distribuitor de incredere (usi-porta.ro) si nu de la unul de cartier gen Emanuel Expert Construct Srl (Condriuc Bogdan), pentru ca dupa aceea va veti cai amarnic.

    Comentariu

    • lucia_midori
      Incepator
      • 30.sep.2011
      • 1

      #32
      Buna ziua,

      Daca pe viitor mai aveti probleme cu distribuitorii usilor Porta Doors in Romania, nu ezitati sa va adresati producatorului din Romania. Acesta va poate ajuta cu informatii relevante despre distribuitorii din orasul dvs, astfel incat sa beneficiati de servicii si produse de calitate si mai ales de un montaj optim care sa nu va creeze probleme.

      Comentariu

      • portadesignmob
        Incepator
        • 09.sep.2012
        • 1

        #33
        Răspuns la: Usi de interior

        Este pacat ca exista firme care fac astfel de probleme clientilor. Poate ca nu-si dau seama, dar pierderea este mai mare pentru noi, distribuitorii de usi Porta Doors. Clientul pierde prin faptul ca primeste niste usi cu probleme, dar noi (distribuitorii) pierdem infinit mai mult. Si pierdem toti cei care vand usi Porta Doors, fiindca parerea proasta a clientilor se rasfrange asupra noastra, a tuturor.
        Sincer, pentru mine este deranjant: noi incercam sa multumim clientii, altcineva nu-si face treaba si faima proasta se rasfrange asupra tuturor.

        Comentariu

        • CAdi
          Incepator
          • 13.iul.2012
          • 19

          #34
          Răspuns la: Usi de interior

          Problema nu este neaparat a distribuitorilor, insa acestia ar trebui sa se uite foarte bine la calitatea produselor pe care le iau spre distribuitie, ca sa nu ajunga la client. Cand un client primeste usi de interior de calitate nu are problema nici cu producatorul, nici cu distribuitorul. Efectul este invers, de recomandare.
          Ultima editare de Consultant Tamplarie; 16.dec.2012, 12:54.

          Comentariu

          • usidesign
            Incepator
            • 14.dec.2012
            • 1

            #35
            Răspuns la: Usi de interior

            Salut sunt multe de spus despre usi de interior si multe site-uri cu fel si fel de distribuitori nu am sa metionez decat pe cei de la usi design pentru ca stiu din propria experienta.
            Usile au venit pe comanda in 2 luni in prima faza mi sa parut exagerat de mult dar prin ce am citit eu pe forumurile de specialitate sunt fericit ca le am in casa in schimb probleme ce sa zic... au trecut 2 ani de cand le-am pus si nu am patit nimic la ele in conditiile in care am si un pitic mic care bubuie usile tooaaaata ziua.

            Comentariu

            • papi
              Membru
              • 30.mar.2008
              • 289

              #36
              buna seara , ce parere aveti despre alegerea unor usi de lemn la subsolul unei case ,am gasit ceva usi zic eu ok la un pret bunicel si ma intrebam daca sint ok ,ma gindeam la umiditate ...desi momentan nu pot sa zic ca este.
              un sfat,idee este binevenita.
              mersi mult
              Ultima editare de Consultant Tamplarie; 29.dec.2013, 16:07.
              salutare la toti

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6865

                #37
                Răspuns la: Usi de interior

                Daca lemnul este tratat , lacuit /vopsit , nu are de ce sa se umfle ca doar nu sunt scufundate in apa , nu ?
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                • Yo
                  Membru Marcant
                  Expert mobilier
                  • 20.mar.2008
                  • 554

                  #38
                  Răspuns la: Usi de interior

                  Postat în original de papi
                  nici o parere ? sincer oare va influenta umiditatea usile de lemn in timp ?
                  Daca usile sunt din esenta moale si sunt si schimbari mari de temperatura ,(conteaza si lacul cu care sunt date) pot fi afectate estetic .

                  Comentariu

                  • Consultant Tamplarie
                    Moderator
                    • 27.mai.2008
                    • 904

                    #39
                    Răspuns la: Usi de interior

                    Totul pleaca de la lemnul utilizat. In general nu sunt probleme daca lemnul utilizat este suficient de uscat.
                    Calitatea acestor usi din lemn depinde in primul rand de umiditatea lemnului utilizat.
                    O umiditate ridicata la subsol este nerecomandata si daca aceasta se mentine in limite normale nu vor fi probleme (maxim 75%).
                    Tineti neaparat sa utilizati usi din lemn? Ce destinatie are subsolul, este incalzit?

                    Comentariu

                    • papi
                      Membru
                      • 30.mar.2008
                      • 289

                      #40
                      Răspuns la: Usi de interior

                      subsolul nu este momentan incalzit ,probabil ca nu va fi in viitorul apropiat,subsolul are un garaj,pivnita,hol ,camera centralei,si o bucatarie rece.
                      nu tin neaparat sa fie de lemn , am gasit ceva usi la Dedeman, sint nevopsite si la un pret zic eu ok 380 lei parca , ma gindeam ca pot sa le cumpar le mai las sa se usuce la mine si pe urma sa le dau cu un lac/bait ceva .
                      din ce ati recomanda sa fie usile la subsol ?
                      mersi mult de sfaturi
                      un lac recomndat care ar fi ?
                      Ultima editare de papi; 29.dec.2013, 16:44.
                      salutare la toti

                      Comentariu

                      • Consultant Tamplarie
                        Moderator
                        • 27.mai.2008
                        • 904

                        #41
                        Răspuns la: Usi de interior

                        Usile din comert sunt deja uscate si nu este necesar decat sa le vopsiti daca doriti.
                        Presupun ca sunt din brad.
                        In functie de variatia umiditatii se poate sa se mai umfle fiind din brad dar nu ar trebui sa fie probleme daca sunt cat de cat robuste.

                        Comentariu

                        • papi
                          Membru
                          • 30.mar.2008
                          • 289

                          #42
                          Răspuns la: Usi de interior

                          si un lac mai de doamne ajuta care ar fi ?
                          mersi mult pt sfaturi
                          salutare la toti

                          Comentariu

                          • emil88
                            Incepator
                            • 22.sep.2010
                            • 90

                            #43
                            Răspuns la: Usi de interior

                            Majoritatea lacurilor de la diferite firme "mari" care le`am vazut sunt ok dar daca le si grunduiti inainte ar fi si mai bine. Atentie la reactia dintre doua produse de la doua firme diferite, nu dati grund x si lac y. Respectati cu strictete timpii de uscare.

                            Comentariu

                            • Consultant Tamplarie
                              Moderator
                              • 27.mai.2008
                              • 904

                              #44
                              Răspuns la: Usi de interior

                              Un exemplu sunt produsele Sadolin.

                              Comentariu

                              • mircu_81
                                Incepator
                                • 08.ian.2011
                                • 32

                                #45
                                Răspuns la: Re: Recomandare usi de interior pentru apartament

                                Postat în original de Pviorel
                                Buna ziua ,
                                Sunt reprezentant vanzari in cadrul unei companii ce importa usi de interior ( porta doors )
                                Vis-a-vis de termenul de livrare a modelului pe care il cautati dumneavoastra este ceva mai practic ajungand ca in maxim 5 zile lucratoare sa aveti usile montate. Punem la dispozitia dumneavoastra gama porta stil M1 M2 M3 M4 pe culoarea Fag Bavaria , Nuc , Wenge , cu toc reglabil.
                                Pentru mai multe informatii ma puteti contacta pe acest forum , ulterior stabilim o intalnire in showroom
                                Buna ziua,
                                Doresc achizitionarea usilor de interior, 10 bucati.
                                Golul de usa este de 206-208 cm. Ca si model imi place VERTE MONACO 3.
                                Puteti sa imi faceti o oferta?
                                Va multumesc frumos.
                                Sanatate!

                                Comentariu

                                Procesare...