Cos fum

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • emil.tm
    Incepator
    • 26.oct.2008
    • 2

    Cos fum

    mi-am luat o centrala pe lemne de 35 kw si vreau sa imi fac si un cos de fum ptr asta ....Mentionez ca ,casa construita de mine este pe structura de lemn din panouri osb dupa sistem german(casa HEIMMAN) pentru cei care stiu despre ce e vorba,am tencuit-o la exterior cu polistiren si tot ce trebuie dar imi lipseste cosul de fum...
    Cum din pacate s-au cam terminat banii,(existand totdeauna chelt neprevazute) mi-ati putea recomanda o solutie optima si dpdv financiar??? mentionez ca inaltimea casei e de aprox 7 M...
    multumesc anticipat, Emil timisoara
  • corsa
    Membru
    • 09.ian.2008
    • 101

    #2
    Ma aflu intr-o situatie similara:casa lemn (masiv), 7 m inaltime, centrala montata,sunt in cautare de cos de fum, care va fi exterior casei.
    Ceva mai convenabil ( 100 RON ml de cos ceramic cu interior circular,diametrul 22 cm) am gasit undeva pe langa Tg-Mures,dar nu i-am contactat inca.Cauta pe google. Daca gasesti ceva interesant ,da un semn de viata.

    Comentariu

    • tanasie
      Living Legend
      • 15.oct.2008
      • 2499

      #3
      Poate iti faci o idee
      Cu respect.

      Comentariu

      • emil.tm
        Incepator
        • 26.oct.2008
        • 2

        #4
        MULTUMESC!

        Din pacate m-ati bagat si mai mult in ceata caci mi-ati oferit prea multe variante d-le MAX! tOTUSI CRED CA UN COS DE FUM DIN CARAMIDA O SA FIE ALEGEREA CEA MAI OPTIMA SI DPDV FINANCIAR!!!
        Cred ca va referiti la caramida refractara,nu?
        Daca suntetzi tot din Timisoara nu a-ti vrea sa ma ajutatzi?sau sunt prea indraznet?astept cu nerabdare raspunsul dvs...

        Comentariu

        Procesare...