Debitare placaje/MDF/PAL

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • ICBogdan
    Incepator
    • 13.iul.2008
    • 20

    Debitare placaje/MDF/PAL

    Am nevoie de vreo 3 placi/placaje de dimensiuni ~100x50 cm, grosime 5-6 mm. M-ar interesa ceva cat mai ieftin, sub 15 RON/mp. Ideal ar fi MDF simplu, dar nu am gasit decat in Mr Bricolage, unde nu aveau pe stoc si primesc rar. Placajele propriu-zise, de lemn, sunt prea scumpe. In magazinele mari de profil gen Bricostore/Hornbach au doar placi OSB foarte mari, si nu vand decat la placa; ar trebui sa cumpar o placa intreaga, sa ii pun sa o taie si sa las acolo cea mai mare parte din ea. Plus ca nu vreau OSB pentru una din placile mele.

    Am vazut ca au mai intrebat si altii de debitare PAL, dar mie imi trebuie niste placi mici, nu vreau sa imi fac mobila, si nu stiu daca depozitele respective se incurca cu asa ceva.

    Multumesc anticipat.
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2236

    #2
    La respectivele centre unde se debiteaza PAL exista si resturi de materiale ce pot fi cumparate ca atare sau potrivite la dimensiunea dorita de dvs.. Faceti-le o vizita si vedeti ce gasiti.
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • ely_dani
      Incepator
      • 28.iul.2009
      • 1

      #3
      buna ziua
      sunt noua pe acest forum , am intrat sa vad daca ma poate ajuta cineva -eu impreuna cu sotul meu am dori sa ne facem singuri bucataria -am facut noi o schita dar ne este teama sa nu gresim
      MA POATE AJUTA CINEVA CU SCHITA
      elene

      Comentariu

      Procesare...