Demolator Bosch GSH 27 profesional sau Makita hm 18

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • dummy_
    Membru Marcant
    • 16.mai.2009
    • 670

    Demolator Bosch GSH 27 profesional sau Makita hm 18

    buna , sunt in prgul achizitiei unui demolator greu m-am gandit la mai multe modele de la firme concurente
    hilti -din pacate demolatorul cel mai mare de la ei TE 905 AVR are doar 27 j energia de percutie si costa nejustificat de mult
    DeWalt D25980 cea mai mare putere de percutie , 68 j dar cea mai mica cadenta 860 batai / min service si reprezentanta la bucuresti 2000 w 31 kg 7000 lei
    bosch GSH profesional 1900 w , 60 j 1030 batai / min , 29 kg am lucrat putin cu el dar mi se pare cam puturos reprezentanta si service local 67000 lei
    makita hm1810 cu sistem de reducere a vibratilor , 2000 w 63 j la 1100 batai / min 32 kg reprezentanta si service local 7600 lai
    Daca hilti avea ceva asemanator alageam varianta Hilti , oscilez intre Bosch si Makita datorita servicelui dar inainte asi dorii sa aflu si pararea dumneavoastra ca utilizatori
  • DYC
    Membru marcant
    • 28.iul.2008
    • 386

    #2
    Makita nu costa atat, o sa revin maine cu un pret exact. Sistemul AVT este foarte eficient in practica, te scapa de multe probleme la utilizarea prelungita.
    Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa
    vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

    Comentariu

    • dummy_
      Membru Marcant
      • 16.mai.2009
      • 670

      #3
      Postat în original de DYC
      Makita nu costa atat, o sa revin maine cu un pret exact. Sistemul AVT este foarte eficient in practica, te scapa de multe probleme la utilizarea prelungita.
      cred ca o sa raman pe makita , mai am o gramada de alte scule aceeasi marca si nu mau dezamagit - inca

      Comentariu

      • DYC
        Membru marcant
        • 28.iul.2008
        • 386

        #4
        Cautati distribuitorul local makita, il puteti achizitiona incepand cu 5500 de lei...
        Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa
        vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

        Comentariu

        • dummy_
          Membru Marcant
          • 16.mai.2009
          • 670

          #5
          Postat în original de DYC
          Cautati distribuitorul local makita, il puteti achizitiona incepand cu 5500 de lei...
          la distribuitorul local , Tehnopro si Epinvest , Roomtools , e in jur de 1600 euro fara tev ceci aproape 80 mil Boschul e in plus cu 150 euro , niste hoooti , cred ca au adaos de 100 %

          Comentariu

          • DYC
            Membru marcant
            • 28.iul.2008
            • 386

            #6
            Imi cer scuze, 5500 de lei a fost anul trecut hm1800(fara avt) si la oferta. Pretul pt Hm 1810 este de 7500 de lei, dati un PM daca facetzi o plimbare pana la Pitesti.
            Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa
            vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

            Comentariu

            • dummy_
              Membru Marcant
              • 16.mai.2009
              • 670

              #7
              Postat în original de DYC
              Imi cer scuze, 5500 de lei a fost anul trecut hm1800(fara avt) si la oferta. Pretul pt Hm 1810 este de 7500 de lei, dati un PM daca facetzi o plimbare pana la Pitesti.
              Am card de discount la tehnopro 15% in plus de aia imi place sa ma tiganesc cu ei pana la ultimul leu , ca doar sunt banii mei , probabil; o sa il scot in jur de 65-68 mil , orcum ei castiga destul si asa

              Comentariu

              • DYC
                Membru marcant
                • 28.iul.2008
                • 386

                #8
                Sa ne spuneti si noua daca ati reusit, la banii aia e in pierdere...
                Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa
                vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

                Comentariu

                • dummy_
                  Membru Marcant
                  • 16.mai.2009
                  • 670

                  #9
                  Postat în original de DYC
                  Sa ne spuneti si noua daca ati reusit, la banii aia e in pierdere...
                  Niciodata nu mi-am cunparat o scula din primul magazin de unde am intrat fiinca diferentele de pret sunt destul de mari de la un magazin la altul - ex am cunparat o trusa de expandat tevi de cupru de la Rothenberger iar diferenta de pret la o valoare de 20 mil a fost de 5 mil , deci pentru 2 ore de unblat prin magazine si pe la dilleri , am economisit 5 mil , deci inca nu ma grabesc , orcum acuma in perioada asta de criza in care firmele constructoare si-au redus activitatea ff mult trebuie sa mai reduca si ei din preturi , ar mai fii si varianta cumparaturilor de pe internet pe saituri specializate unde am vazut ca preturile sunt sesizabil mai mic dar inca nu am incercat , pe mine m-ar interesa ca garantia produsului sa fie pe plan local , cu toate ca e putin probabil ca un produs profesional sa se defecteze in 2 ani , cel putin eu nu am patito

                  Comentariu

                  • DYC
                    Membru marcant
                    • 28.iul.2008
                    • 386

                    #10
                    Garantia va este acordata de importator prin reteaua de service-uri nationale, nu conteaza de unde este cumparat un produs, va puteti prezenta la cel mai apropiat service al marcii.
                    Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa
                    vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

                    Comentariu

                    • dummy_
                      Membru Marcant
                      • 16.mai.2009
                      • 670

                      #11
                      Postat în original de DYC
                      Imi cer scuze, 5500 de lei a fost anul trecut hm1800(fara avt) si la oferta. Pretul pt Hm 1810 este de 7500 de lei, dati un PM daca facetzi o plimbare pana la Pitesti.
                      lam cunparat , 72 mil , am mai luat un spit ptr beton hexagonal de 28 mm cu caneluri /primele inpresii -e puternic , am spart beton de 20 de centimetri fara prea mare efort , am spart 3 metri cubi de stanca in aproape 3-4 ore l-am fortat la maxim ca sa vad cum se conporta , nivelul de vibratii e destul de scazut , nici nu se conpara cu unul pneumatic , energia de percutie e destul de mare dat totusi mai mica ca un pikamar pneumatic se incalzeste dar nu exagerat singurul inpediment e ca e destul de greu , dupa 4 ore de tras pe el te duci la culcare iti trebuiesc 2-3 aomeni ca sa lucre prin rotatie numai pentru pikamar la o lucrare serioasa , orcum spitul e de senzatie se infige in beton ca in unt fata de cele traditionale si nici nu a costat nult - 1.5 mil

                      Comentariu

                      Procesare...