Stergere cont si mesaje

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • m8motors
    Incepator
    • 15.iul.2009
    • 4

    Stergere cont si mesaje

    Buna seara,
    AM SI EU O INTREBARESI NU AM STIUT CUI SA MA ADRESEZ...

    Daca dezactivesc un cont de pe acest forum se vor sterge si mesajele care au fost publicate de aceea persoana in raspunsurile sau intrebarile din alte categori de subiecte???
    Cu respect .....
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2237

    #2
    Doar Administratorul poate declara un cont inactiv.
    Stergerea utilizatorului sau declararea contului inactiv nu va duce la stergerea mesajelor.
    La stergerea unui utilizator, raman mesajele insa utilizatorul va fi rebotezat automat "Vizitator".
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • m8motors
      Incepator
      • 15.iul.2009
      • 4

      #3
      Postat în original de PowerMC
      Doar Administratorul poate declara un cont inactiv.
      Stergerea utilizatorului sau declararea contului inactiv nu va duce la stergerea mesajelor.
      La stergerea unui utilizator, raman mesajele insa utilizatorul va fi rebotezat automat "Vizitator".

      Multumesc pentru raspuns.
      Dar daca un utilizator doreste sa stearga mesajele sau daca nu doar numele lui din acel forum se poate face asa ceva???
      Cu respect .....

      Comentariu

      • Admin.MC
        Membru Marcant
        • 05.dec.2005
        • 973

        #4
        Postat în original de m8motors
        Postat în original de PowerMC
        Doar Administratorul poate declara un cont inactiv.
        Stergerea utilizatorului sau declararea contului inactiv nu va duce la stergerea mesajelor.
        La stergerea unui utilizator, raman mesajele insa utilizatorul va fi rebotezat automat "Vizitator".

        Multumesc pentru raspuns.
        Dar daca un utilizator doreste sa stearga mesajele sau daca nu doar numele lui din acel forum se poate face asa ceva???
        Inainte sa continuam cu aceasta discutie extrem de interesanta, va rog sa motivati fiecare intrebare!

        Comentariu

        • m8motors
          Incepator
          • 15.iul.2009
          • 4

          #5
          Postat în original de Admin.MC
          Postat în original de m8motors
          Postat în original de PowerMC
          Doar Administratorul poate declara un cont inactiv.
          Stergerea utilizatorului sau declararea contului inactiv nu va duce la stergerea mesajelor.
          La stergerea unui utilizator, raman mesajele insa utilizatorul va fi rebotezat automat "Vizitator".

          Multumesc pentru raspuns.
          Dar daca un utilizator doreste sa stearga mesajele sau daca nu doar numele lui din acel forum se poate face asa ceva???
          Inainte sa continuam cu aceasta discutie extrem de interesanta, va rog sa motivati fiecare intrebare!
          Exista pe acest forum un utilizator care a fost jignit de alte persoane si dumneavoastra ati permis postarea acestor comment-uri. Iar aceel utilizator doreste sa-i stergeti mesajele de pe forum. Sau daca nu, nu doreste sa-i afisati numele in dreptul mesajelor postate.
          Cu respect .....

          Comentariu

          • PowerMC
            Administrator
            • 02.mai.2007
            • 2237

            #6
            Pana in acest moment nu am primit nici o sesizare/reclamatie cu privire la cele mentionate de dvs.
            Asteptam mesaj privat pentru clarificarea situatiei.
            Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

            Community Manager MC

            Comentariu

            • m8motors
              Incepator
              • 15.iul.2009
              • 4

              #7
              Postat în original de PowerMC
              Pana in acest moment nu am primit nici o sesizare/reclamatie cu privire la cele mentionate de dvs.
              Asteptam mesaj privat pentru clarificarea situatiei.
              V-am trimis mesaj privat....
              Cu respect .....

              Comentariu

              • tanasie
                Living Legend
                • 15.oct.2008
                • 2551

                #8
                Postat în original de PowerMC
                ...La stergerea unui utilizator, raman mesajele insa utilizatorul va fi rebotezat automat "Vizitator".
                Dar purcel se da
                Cu respect.

                Comentariu

                • Admin.MC
                  Membru Marcant
                  • 05.dec.2005
                  • 973

                  #9
                  Postat în original de tanasie
                  ...La stergerea unui utilizator, raman mesajele insa utilizatorul va fi rebotezat automat "Vizitator".
                  Dar purcel se da [/quote]

                  Din pacate, nu. :d


                  1. User name-ul unui forumist al carui cont, care din anumite motive, este inactivat va fi schimbat - de catre administrator - in Vizitator doar in anumite situatii - pana acum nu a fost cazul si nici nu cred ca o sa fie!
                  2. User name-ul este un element de identificare al celui care a scris un mesaj, de unde rezulta ca intre doi forumisti care ajung sa aiba Vizitator in dreptul user nameului nu mai poate fi facuta o distinctie, de altfel, atat de importanta pentru logica si coerenta subiectelor discutate.


                  Postat în original de m8motors
                  Exista pe acest forum un utilizator care a fost jignit de alte persoane si dumneavoastra ati permis postarea acestor comment-uri. Iar aceel utilizator doreste sa-i stergeti mesajele de pe forum. Sau daca nu, nu doreste sa-i afisati numele in dreptul mesajelor postate.
                  Nu cred ca sunteti in masura sa ii reprezentati interesele forumistului la care faceti referire (nimeni nu poate sa solicite pentru altcineva dezactivarea contului si, mai mult, schimbarea user name-ului).
                  Pe de alta parte, noi nu putem impiedica un forumist sa jigneasca un alt forumist inainte ca cel dintai sa o faca, dupa care, evident, suporta toate consecintele, mergandu-se pana la suspendarea contului si cenzurarea mesajelor.

                  Comentariu

                  • RaduCA
                    Living Legend
                    • 09.oct.2005
                    • 6452

                    #10
                    Postat în original de Admin.MC
                    [...] nimeni nu poate sa solicite pentru altcineva dezactivarea contului si, mai mult, schimbarea user name-ului [...]
                    Nici dacă "noul" forumist este "vechiul" forumist?
                    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                    Comentariu

                    • Admin.MC
                      Membru Marcant
                      • 05.dec.2005
                      • 973

                      #11
                      Postat în original de RaduCA
                      Postat în original de Admin.MC
                      [...] nimeni nu poate sa solicite pentru altcineva dezactivarea contului si, mai mult, schimbarea user name-ului [...]
                      Nici dacă "noul" forumist este "vechiul" forumist?
                      Nu vrem sa ne asumam riscul reprezentat de posibilitatea ca solicitantul sa nu fie "vechiul" forumist (chiar daca IP-ul este acelasi)!
                      Totodata, daca "vechiul" forumist are contul activ nu vad de ce ar solicita acest lucru de pe un alt cont (ceea ce, oricum, contravine regulamentului forumului - mai multe conturi). Iar daca "vechiul" forumist nu mai are contul activ, nici nu se pune problema unei discutii in acest sens, care, inca o data, ar implica o incalcare a regulamentului forumului.

                      Comentariu

                      • briobit
                        Membru
                        • 01.iun.2006
                        • 210

                        #12
                        Doresc sa mi se stearga contul de pe acest forum.(sau ce trebuie sa fac sa primesc ban)

                        cu cine trebuie sa vorbesc?
                        Ultima editare de briobit; 27.apr.2012, 18:06.
                        Atentie atentie atentie ... curentul nu iarta!

                        Comentariu

                        • da_n
                          Banned
                          - Exclus de pe forum -
                          • 10.mai.2009
                          • 1228

                          #13
                          Răspuns la: Re: Stergere cont si mesaje

                          Postat în original de briobit
                          Doresc sa mi se stearga contul de pe acest forum.(sau ce trebuie sa fac sa primesc ban)
                          daca primesti ban tot nu se sterge
                          relax, nu mai intra pe forum, uita/sterge adresa din calculator si gata treaba

                          Comentariu

                          • PowerMC
                            Administrator
                            • 02.mai.2007
                            • 2237

                            #14
                            Răspuns la: Re: Stergere cont si mesaje

                            Postat în original de briobit
                            Doresc sa mi se stearga contul de pe acest forum.(sau ce trebuie sa fac sa primesc ban)
                            Puteti detalia, care este problema efectiva?
                            Daca nu se poate discuta in topic puteti apela la mesageria privata.
                            Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

                            Community Manager MC

                            Comentariu

                            • carlozdre
                              Incepator
                              • 20.sep.2006
                              • 5

                              #15
                              Stergere cont

                              Nu mai locuiesc in tara de foarte multi ani, nu mai am treaba cu Romania, cu atat mai mult cu Misiunea Casa.

                              Asadar, v-as ruga frumos sa imi stergeti contul? Sau sa imi spuneti cum dracului o fac eu cu mana mea?

                              Multumesc.

                              Comentariu

                              Procesare...