Circular de masă pentru uz propriu în gospodărie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • virgilv
    Incepator
    • 22.apr.2006
    • 5

    Circular de masă pentru uz propriu în gospodărie

    Pentru un buget de cca 1000 lei ce model îmi recomandaţi ?
  • ionutdriver
    Membru
    • 04.oct.2009
    • 112

    #2
    Cel mai ieftin este de la 130 lei. Ma gandesc ca la 1000 de lei va puteti uita la un Bosch, Makita, aproape chiar si la un Festool.

    Comentariu

    • expertparchet
      Living Legend
      • 16.iun.2006
      • 1272

      #3
      De uitata prietene la ele poti si cu 0.000 lei in buzunar de cumparat mai greu.
      Un circular cu masa la Makita sau Bosch sare de 2000 lei fata TVA iar la Festool sare de 1000 euro bine de tot!
      Se poate uita la un Einhell cu care DiY se descurca omul

      Comentariu

      • DYC
        Membru marcant
        • 28.iul.2008
        • 386

        #4
        makita.ro/Fierastrau-de-masa-pentru-taieri-inclinate-LS1040-p69-p1.htm

        Aproximativ 1400 de lei, nu 2000... Acum ar trebui sa specificati si ce anume doriti sa taiati cu el.
        Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa
        vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

        Comentariu

        • ionutdriver
          Membru
          • 04.oct.2009
          • 112

          #5
          LS 1040 este si la 1100 lei, sau la 850 de lei ar fi chiar un kilipir.
          Incercati aici:
          nickro.bizoo.ro/vanzare/9395/Fierastrau-pentru-taieri-inclinate-Makita-LS-1040

          sau aici

          echipamente-scule.ro/p_MAKITA-LS-1040-Ferastrau-pentru-taieri-inclinate-576_1.html

          sau aici

          e-vasion.ro/Fierastrau_pentru_taieri_inclinate_MAKITA_LS_1040. htm

          Comentariu

          • Helerea Nicolae
            Membru marcant
            • 02.mar.2008
            • 910

            #6
            un circular masa. dar sint si alte tipuri, poate trebuia specificat cam pentru ce a-ti dori sa-l folositi,
            Fișiere Atașate
            lucrul, se mai face si cu capul

            Comentariu

            • expertparchet
              Living Legend
              • 16.iun.2006
              • 1272

              #7
              DYC.
              Eu am specificat circular cu masa nu de unghiuri!!
              Oare omul nu cauta circular cu masa?

              Comentariu

              • Adamescu Ion
                Living Legend
                • 21.sep.2008
                • 1105

                #8
                danibrum.ro/
                Foarte multe firme comercializeaza astfel de scule. La unele pretul este prea mare. La 150-200 Eur se poate confectiona.

                Comentariu

                • Adamescu Ion
                  Living Legend
                  • 21.sep.2008
                  • 1105

                  #9
                  Postat în original de DYC
                  makita.ro/Fierastrau-de-masa-pentru-taieri-inclinate-LS1040-p69-p1.htm
                  Aceasta este o pendula! Este buna dar, se pot face prea putine operatii pe ea.

                  Comentariu

                  • DYC
                    Membru marcant
                    • 28.iul.2008
                    • 386

                    #10
                    makita.ro/Fierastrau-de-masa-pentru-taieri-inclinate-Makita-LH1040-p71.htm

                    Acesta merge si pt. taieri liniare, are masa
                    Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa
                    vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

                    Comentariu

                    • Adamescu Ion
                      Living Legend
                      • 21.sep.2008
                      • 1105

                      #11
                      Domnule DYC, ultima propunere a dumneavoastra este buna. Cam cit costa o astfel de jucarie? Depaseste propunerea domnului Helerea? Nu este de preferat un utilaj cu rotor bobinat! Utilajele echipate cu motor asincron ar fi indicate in acest caz. Intrati pe site-ul indicat de mine si veti pute gasi o gramada de utilaje interesante. Un circular de 300-350 costa cam 40 Eur. Vedeti cit costa restul utilajului (cam 200 Eur).

                      Comentariu

                      • DYC
                        Membru marcant
                        • 28.iul.2008
                        • 386

                        #12
                        Deci ultimul pret 1800 lei, tinand cont ca pretul de lista este de 650 E, il am pe o oferta de anul trecut.
                        Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa
                        vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

                        Comentariu

                        • Adamescu Ion
                          Living Legend
                          • 21.sep.2008
                          • 1105

                          #13
                          Pentru o scula "de casa" este prea scumpa! Daca scula respectiva nu produce, nu se amortizeaza, nu-si are rostul decit in cazul unui pasionat sau al unui maniac. Nu are rost sa repet ce am spus anterior. Ce doreste domnul Virgilv, trebuie sa coste maxim 900-1000 lei! De ocazie se poate intimpla sa cumperi o scula mai desteapta decit cerinta initiala si mai ieftina. Sculele la mina a 2-a echipate, asa cum am zis, cu motoare asincrone, revizuite pot functiona multi ani intr-o gospodarie. Pe piata, la rusi, am vazut masina de rindeluit care avea posibilitatea sa atasezi si circular si mandrina si universal strung. Pretul era 600 lei! Totul este sa te impiedici de scula respectiva la momentul potrivit.

                          Comentariu

                          • bogd
                            Membru Marcant
                            • 16.aug.2009
                            • 546

                            #14
                            scule si unelte

                            Postat în original de Adamescu Ion
                            Pentru o scula "de casa" este prea scumpa! Daca scula respectiva nu produce, nu se amortizeaza, nu-si are rostul decit in cazul unui pasionat sau al unui maniac. Nu are rost sa repet ce am spus anterior. Ce doreste domnul Virgilv, trebuie sa coste maxim 900-1000 lei! De ocazie se poate intimpla sa cumperi o scula mai desteapta decit cerinta initiala si mai ieftina. Sculele la mina a 2-a echipate, asa cum am zis, cu motoare asincrone, revizuite pot functiona multi ani intr-o gospodarie. Pe piata, la rusi, am vazut masina de rindeluit care avea posibilitatea sa atasezi si circular si mandrina si universal strung. Pretul era 600 lei! Totul este sa te impiedici de scula respectiva la momentul potrivit.
                            [cu o placa de otel de 2,5 1,5 latime 2,5 lungime un sasiu de cornier si 2 contrafise sudate pe dedesubt am scos un circular f.bun. circularul 450,in BACAU,cu tot cu modificari cam 800 ron
                            PERMANENT AM CEVA DE INVATAT.

                            Comentariu

                            Procesare...