Suport saltea: somiera versus placa de pal

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • aysmen
    Incepator
    • 02.apr.2017
    • 2

    #46
    Răspuns la: Suport saltea: somiera versus placa de pal

    Multumesc frumos.PAL-ul de sub saltea are 160x200, dar nu am idee cam cate gauri sa dau.

    Comentariu

    • Temelye
      Living Legend
      • 23.apr.2014
      • 1395

      #47
      Răspuns la: Suport saltea: somiera versus placa de pal

      Postat în original de aysmen
      Va salut, am achizitionat si eu saltea cu spuma cu memorie F85 de la Jysk si as avea cateva intebari fiind prima saltea de genul.
      Dupa ce o scot din ambalaj (este vidata rulata intr-o folie) o las 24-36 de ore sa ia forma patului?
      Cum o las sa se aeriseasca?? pt ca am auzit aici discutii despre aerisire.
      Mi s-a spus sa dau niste gauri in PAL-ul de sub saltea pt a se aerisii, dar nu stiu cam cate gauri sa dau si ce diametru sa aiba gaurile ??.
      Multumesc.
      Nu vreau sa va dezamagesc, achizitia find deja facuta, dar saltele cu memorie in final sunt de fapt un buret mai elevat dar tot buret, si stau slabut la capitolul aerisire in comparatie cu o saltea cu arcuri. Dvs find tinar, nu veti simti in mod pregnant acest neajuns, dar stiu concret cazul unei batrine imbolnavita grav in decursul unei veri, datorita faptului ca transpira excesiv in fiecare noapte dupa ce i-a fost inlocuita salteaua veche si uzata cu o "minune" de saltea cu memorie, de catre un cunoscut care a a vrut sa-i faca un bine si a reusit s-o nenoroceasca.Ea, saraca, se tot plingea, dar nu era luata in serios, cum sa nu doarma bine pe o asemenea saltea 'memorabila" , care a costat o caruta de bani. In final a pus din nou una cu arcuri dar a fost tirziu.
      Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

      Comentariu

      Procesare...