Mutare centrala la schimbare apartament

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ioana_draganescu
    Incepator
    • 29.mai.2009
    • 13

    Mutare centrala la schimbare apartament

    Am o mare problema: m-am mutat intr-un bloc in care vecinii sunt extrem de suciti si incostienti in ceea ce priveste caldura.Am ramas 5 apartamente din 20 cu sistem centralizat de incalzire si cei ramasi nu vor caldura decat in decembrie..urmarile vi leimaginati:frig,igrasie,mucegai,nervi si boli. Intrucat ne dorim in viitor sa ne mutam la 3 camere sau 2 dar in alta zona, as dori sa stiu daca o centrala termica poate fi demontata si mutata in alta locuinta.asta in ipoteza in care nu voi mai rezista si imi voi monta centrala la locuinta actuala.mentionez ca stau la 2 camere, suprafata de 48 mp.va multumesc!
  • Dumitru popa
    Membru marcant
    • 28.aug.2006
    • 407

    #2
    Sigur ca se poate dar trebuie respectate procedurile de debransare, montare conducta si contor individual de gaz dupa care se monteaza vechea centrala si se verifica de personalul abilitat.

    Comentariu

    • PowerMC
      Administrator
      • 02.mai.2007
      • 2210

      #3
      Deja sunt doua subiecte identice

      Discutati doar in acest topic.
      Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

      Community Manager MC

      Comentariu

      • totolino
        Membru
        • 02.sep.2008
        • 201

        #4
        practic, se poate, teoretic nu e indicat/practicat.

        in primul rand trebuie ca noua locuinta (mai precis asociatie de propiretari) sa "accepte" centrala, ca daca tot blocul e termoficat, o luati degeaba.
        in al doilea rand, cred ca pierdeti mai mult la imagine/pret cand le veti spune noilor proprietari ca le luati centrala si ei trebuie sa alerge dupa aprobari si sa cumpere una noua. o sa se lipseasca sau in cel mai bun caz o sa va spuna sa scadeti centrala din pretul apartamentului si tot acolo ati ajuns.
        in general AC-ul si centrala se "pierd"/lasa cu apartamentul...ca si cada, wc-ul, chiuvetele etc...

        Comentariu

        Procesare...