Incalzire provizorie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • teoliki
    Incepator
    • 28.oct.2008
    • 84

    Incalzire provizorie

    Cu ce as putea sa incalzesc un etaj (apartament cca 100 mp) pina la racordul gazului, eu am montate toate instalatiile de incalzire mai putin racordul???? Ma gandeam ceva gen calorifere? aeroterne? mentionez ca nu am curent trifazic...va multumesc
    sos...
  • tanasie
    Living Legend
    • 15.oct.2008
    • 2501

    #2
    Cu ceva ce functioneaza cu energie electrica , in rest depinde de buget, calorifere electrice pe ulei, aeroterme etc.
    Cu respect.

    Comentariu

    • teoliki
      Incepator
      • 28.oct.2008
      • 84

      #3
      ce ar fii mai economic

      de acord dar ce ar fii totusi mai economic??? si sa nu am probleme cu instalatia electrica adica sa duca cca 3-4 calorifere electrice???? sau o clima????ceva sa nu supraincarce instalatia
      sos...

      Comentariu

      • tanasie
        Living Legend
        • 15.oct.2008
        • 2501

        #4
        Pentru incarcarea instalatiei intreaba colegii de la "Lumina si instalatii electrice".
        Cu respect.

        Comentariu

        • cosmintr
          Membru Marcant
          • 30.iul.2006
          • 570

          #5
          Buna, ieri am vazut la P........ niste sobe gen aeroterme(sobe) care merg pe butelie, sunt solutii provizorii. Nu faci praf reteaua electrica.

          Comentariu

          • anduvirgil
            Membru Marcant
            • 25.feb.2006
            • 527

            #6
            cam mare suprafata pentru a fi incalzita toata electric cu un bransament monofazat

            puteti folosi convectoare electrice pentru un raport consum/temperatura int. cat mai bun
            anda panda din ...

            Comentariu

            Procesare...