+ Răspuns la subiect
Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 62

Subiect: Pret renovare apartament

Pret renovare apartament

Salut!
    Pe mine ma intereseaza sa imi renovez apart cu 2 camere (aprox 60mp). Imi puteti pune din experienta traita cam la ce preturi sa ma astept manopera si/sau materiale - instalatie electrica,pereti (decopertat, zugravit, faianta), podele (parchet, gresie)
    Multumesc de ajutor

Stimate membru,
    Este greu de evaluat fara a face un deviz estimativ si fara a preciza nivelul diverselor finisaje. Cu totul orientativ apreciez la ceva de ordinul 50-100 E/mp.

eu am un aprtament cu 2 cam cf 2, sd si m-au costat pana acum 3500E urmatoarele:ins electrica, ins san, separatie gaze(stau la etj 1), gresie ,faianta,usi interior al, termopane pvc, usa intrare, glet 1 hol, cada acril+masca, chiveta,wc+ bazin,izolat 1 perete ext,baterii chiveta +cada,mana lucru pt toate de mai sus......si inca cate mai sunt
    Un sfat : nu te apuca fara macar 4000E ca o sa innbunesti si vezi daca ai prieteni foloseste-te de ajutorul lor, si nu in ultimul rand cauta oferte de preturi inainte de a cumpara,caci altfel o sa arunci banii munciti de tine si e pacat
    get rich or dye trying

ajutor de la cine si-a renovat de curind apartamentul/casa

Sfatul de mai sus este foarte bun.Eu am un aparrtament cu 4 camere de 100mp ,am investit pana acum 7000E si arata tot ca un santier(montat geamuri termopan,schimbat usi interior schimbat ins incalzire adus la stadiu de finisare 3 dormitoare, faianta gresie(doar pentru o baie si holuri) cada,schimbat ins electrica si sanitara.Cred ca mai sunt necesari inca 5000E cel putin pentru a face ap locuibil.Recunosc ca toate materialele folosite sunt de buna calitate.Mult succes si nu te multumi cu lucruri ieftine si de proasta calitate!!!

Pret renovare apartament 2 camere

Buna!
    Am si eu nevoie de ajutor! Am de renovat un apartament de 2 camere Suprafata utila este de 50 mp. Iata care ar fi etapele:
    - curatat pereti - dat jos var, decopertat (gresie si faianta din baie, faianta bucatarie)
    - zidarie, tencuieli, glet si lavabil
    - montat cada si WC
    - montat gresie in baie si bucatarie si hol(aprox. 25 mp)
    - montat faianta baie
    - montat parchet
    Vreau si eu o parere de la cineva cam la cat ar ajunge toate astea de facut cu un mester. Va multumesc mult!

45- 50 mil, acum depinde si de "mester". Calitatea aia e baza, deci atentie. Suma spusa ar fi ceruta de mine. Nu te zgarci la manopera si nu tolera mici artificii in detrimentul calitatii.
    Adica la faianta gresie pui un indreptar de 1m pe suprafata placata, iar daca ai lufturi mai mari de 1mm deja a sarit calul. La ziduri aplica o sursa de lumina paralel cu zidul si studiaza suprafata obtinuta.
    Eu unul asa ma verific pe mine, multi garantat o sa rada de mine, ei asta e. Bafta.

Citat Postat în original de Silviu65
    [...] Eu unul asa ma verific pe mine, multi garantat o sa rada de mine [...]
    De ce?
    Daca treceti de aceste auto-teste, de restul problemelor ce ar putea sa apara eu nici nu mi-as face griji.
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

Cost renovare 3 camere

Buna ziua!
    As avea si eu nevoie de o informatie.

Momentan doresc sa renovez 3 camere. Suprafata lor este de 48 mp, iar inaltimea camerelor de 3m. Etapele ar fi urmatoarele:
    - pereti: curatati, spalati, refacere unde este cazul, dat cu gled si apoi lavabil
    - adaugare prize in fiecare camera (in total 7 prize)
    - adaugare bageta pentru ascundere cabluri (doar in doua camere)
    - vopsire geamuri si usi (8 usi si 2 geamuri)
    - inlocuire intrerupatoare electrice si lustre

As dori sa stiu c-am cat m-ar costa manopera cu un mester.
    Va multumesc foarte mult!

Cereti oferte de pret de la mai multe firme/persoane fizice autorizate.

Dupa ce primit mai multe oferte de pret alegeti firma/persoana fizica autorizata convenabila.

Alegand o firma ori o persoana autorizata puteti beneficia de garantia pentru lucrarile executate.

Pret manopera renovare apartament

M+am apucat de renovat un apartament cu 4 camre cu o suprafata de 75 mp utili. Voi face urmatoarele: placat cu rigips 130 mp, gresie+faianta 61 mp, tras glet 242 mp, parchet 48 mp, turnat sapa 75 mp; pentru toate operatiunile astea mi s-a cerut manopera 8400 lei si termen de finalizare la sfarsitul lunii ianuarie. Cum vi se pare pretul?

+ Răspuns la subiect

Subiecte similare

1. Renovare apartament
    De dorin ghent în forumul Amenajari interioare
    Răspunsuri: 1073
    Ultimul post: 02.04.2014, 17:51
  2. Caut echipa renovare apartament
    De Tizu în forumul Caut meserias!
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 16.01.2013, 08:26
  3. Caut meserias renovare apartament 3 camere
    De Valentin Cioca în forumul Caut meserias!
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 03.06.2012, 21:17
  4. Pret viessman
    De mflorinc în forumul Instalatii de incalzire, ventilatie si conditionare a aerului
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 18.03.2007, 12:50
  5. pret euro/mp?
    De cioko80 în forumul General
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 03.09.2006, 00:00

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii