Racord flexibil bazin wc - wc

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • golfita
    Incepator
    • 29.dec.2008
    • 4

    Racord flexibil bazin wc - wc

    Buna ziua,
    Ma intereseaza daca a vazut cineva sau daca stie cineva sa imi zica daca exista un racord flexibil intre bazinul de wc si vasul de toaleta. Ma gandesc ca ar trebui sa fie ceva gen scurgerea de la chiuveta din acela extensibil. Multumesc mult!
  • ionutdriver
    Membru
    • 04.oct.2009
    • 112

    #2
    Nu am vazut asa ceva dar nici nu vad utilitatea lui.

    Comentariu

    • Mircea G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12085

      #3
      Chiar daca utilitatea sau necesitatea , nu o vad ! cred ca un tub gofrat cum este cel de scurgere , va reduce viteza de scurgere a apei . Rezultatul ar fi o spalare deficitara a vasului wc , posibilitatea sa ramina " oaresce " prin el ....
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • golfita
        Incepator
        • 29.dec.2008
        • 4

        #4
        Multumesc pentru raspunsuri. M-am gandit ca utilitate in eventualitatea schimbarii bazinului ar fi mult mai usor de scos decat cu cel la 90grade pe care il are acuma care este foarte rigid. Dar il voi monta cu cel din dotare si speram sa nu fie nevoie sa schimbam bazinul

        Multumesc!

        Comentariu

        • frasineanumihai
          Incepator
          • 26.sep.2004
          • 13

          #5
          racord wc

          exista la modelele turcesti ....doar ca se vand inpreuna cu rezervorul de wc .nu prea sunt bune destul de casante dupa un anumit timp
          Niciodata sa nu te certi cu un idiot.Te coboara la nivelul lui si te bate cu exprienta acumulata......

          Comentariu

          Procesare...