Mobila din lemn masiv

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • atupi
    Incepator
    • 28.sep.2009
    • 11

    Mobila din lemn masiv

    Am gasit la niste preturi rezonabile pentru domitorul meu niste mobila din lemn pe www.mopar.ro
    Stiti ceva despre ei, cum e mobila din lemn de rasinoase ca si rezistenta in timp?
  • iu_li
    Incepator
    • 07.ian.2010
    • 10

    #2
    Din rasinoase (cred ca este mai usoara?), depinde cum e tratata (finisata=lacuita) si imbinata, altfel absoarbe foarte usor umiditatea din aer. Cred ca mobila din PAL este mai ieftina si mai buna. Sau foloseste esenta tare: stejar, fag, dar deasemenea conteaza finisajul.

    Comentariu

    • Dan_Daniel
      Living Legend
      • 20.nov.2009
      • 1134

      #3
      Re: Mobila din lemn masiv

      Postat în original de atupi
      cum e mobila din lemn de rasinoase ca si rezistenta in timp?
      Ca si rezistenta in timp eu zic ca este destul de durabila, oricum mai durabila decat una din PAL, problema este ca mobila din lemn de rasinoase se preteaza mai mult stilului rustic, intr-o casa sau cabana etc.
      Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

      Comentariu

      • atupi
        Incepator
        • 28.sep.2009
        • 11

        #4
        Nu e neaparat rustica

        Daca te uiti la cele albe nu sunt rustice deloc. Ma rog, stii cum e cu gusturile
        Mie lemnul mi se pare cald confortabil.

        Comentariu

        • mcvoicu
          Incepator
          • 29.ian.2010
          • 25

          #5
          buna, nu stiu ce mobilier iti doresti si la ce pret l-ai vazut. eu trebuie sa ma despart de dormitorul meu pentru ca ne mutam intr+un apartament mai mic si nu il pot lua cu mine, este din lemn de stejar, dulap cu 4 usi glisante cu oglinzi

          Comentariu

          Procesare...